Tiesioginėje konferencijoje – informacija apie saviizoliaciją bei švietimą

Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Aktualiausią informaciją apie koronavirusą Savivaldybės vadovai Mažeikių rajono gyventojams teikia internetu transliuojamose konferencijose.
Antradienį šioje konferencijoje Savivaldybės ekstremalių situacijų valdymo komisijos pirmininkė, administracijos direktorė Laima Nagienė, Savivaldybės mero pavaduotoja, atsakinga už sveikatą ir švietimą, Sigutė Bernotienė bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus pateikė mažeikiškiams informacijos apie saviizoliaciją, švietimą, atsakė į gyventojų klausimus.

Yra nežinančiųjų apie saviizoliaciją

Viešojoje erdvėje informacijos apie tai, kaip neplatinti koronaviruso, kaip juo neužkrėsti savo artimųjų, savo bendruomenės narių, yra daug. Tačiau nesuprantančių ar nenorinčių laikytis saugumo nurodymų žmonių taip pat dar yra daug.
Pasak Savivaldybės vadovų, žmonės vis dar nesupranta saviizoliacijos svarbos ir tvarkos, neįsisąmonina, kaip ji privalo vykti.
Saviizoliacija reiškia tai, kad pastaruoju metu grįžusieji iš užsienio asmenys privalo 14 dienų neturėti jokių kontaktų su kitais žmonėmis – niekur nevaikščioti, tiesioginiu būdu su niekuo nebendrauti.
Saviizoliacija nereiškia, kad asmuo būtinai yra užsikrėtęs virusu. Šis laikotarpis skirtas tam, kad paaiškėtų, ar žmogus užsikrėtė, ar ne.

Buvo kilusi panika

Konferencijos žiūrovams Savivaldybės ekstremalių situacijų valdymo komisijos pirmininkė L. Nagienė priminė saviizoliacijos taisykles, kalbėjo, kur šiuo metu izoliuotis gali į Mažeikius grįžę užsienyje buvę asmenys, kurie neturi galimybės to daryti namuose.
Komisijos pirmininkė neslėpė: buvo sulaukta skambučių iš mažeikiškių, pasipiktinusių tuo, kad Krizių centre Ventos gatvėje yra galimybė izoliuotis 6 asmenims, o šiuo metu, kad būtų atribotas nuo kontaktų su aplinka, ten yra 1 asmuo.
Pasak L. Nagienės, į tas Krizių centro patalpas niekas neįeina, izoliavęsis asmuo niekur nevaikšto, artimieji jam prie durų palieka maistą, todėl namo gyventojams nėra pagrindo panikuoti, kad jie gali užsikrėsti. Juolab kad neaišku, ar tas asmuo yra užsikrėtęs virusu.
Kita saviizoliacijos vieta Mažeikiuose – viešbutis „Astrum palace“. Šiuo metu jame – 7 izoliavęsi asmenys, dar kelių laukiama atvykstant. Viešbučio vadovas teigia: grįžusieji iš užsienio supranta, ką reiškia saviizoliacija, niekur nevaikšto, kambariuose turi galimybę naudotis savo kompiuteriais, telefonais, artimųjų yra aprūpinami maistu.
Pasak Savivaldybės administracijos vadovės, patalpų izoliacijai šiuo metu pakanka, tačiau jei ims trūkti, bus ieškoma sprendimų, ką daryti toliau.

Į Telšius patariama savavališkai nevykti

Dešimtyje Lietuvos savivaldybių bus įkurti mobilieji koronaviruso patikros punktai. Vienas toks punktas veiks ir Telšiuose, Karaliaus Mindaugo gatvėje.
Kai jis pradės veikti, gyventojams, grįžusiems iš užsienio ir norintiems pasitikrinti, nepatariama į jį pulti savavališkai.
Tiems, kam pasireiškė ūmioms kvėpavimo takų ligoms būdingi simptomai, ir jei jie grįžo iš užsienio, vis dėlto pirmiausia reikės paskambinti „Karštąja koronaviruso“ linija telefonu 1808, pasikalbėti su joje dirbančiais operatoriais, apibūdinti savo simptomus.
Jei įtariantieji sau virusą ar jau esantieji karantine ir bus pakviesti atvykti pasitikrinti, jie privalės atvykti nurodytu laiku, o pridavę tyrimus turės grįžti į saviizoliacijos vietą ir ten laukti rezultatų.
Mėginiai bus imami asmenims sėdint automobiliuose. Atvykti taksi, viešuoju transportu nebus galima. Atvykti reikia vienam. Antraip, su galimai koronaviruso nešiotojais kontaktavę asmenys rizikuoja juo užsikrėsti, tapti nešiotojais. Jei į patikros punktą asmenį iš saviizoliacijos atveš artimieji ar pašaliniai asmenys, jie taip pat privalės izoliuotis 14 dienų.

Rengiamasi mokymui nuotoliniu būdu

Šiuo metu Mažeikių rajono mokiniai nelanko mokyklų – anksčiau atkeltos vadinamosios Velykų atostogos.
Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas A. Stonkus sakė, kad šiuo metu ugdymo įstaigų darbuotojai – mokyklų administracijos, mokytojai turi ruoštis galimam nuotoliniam vaikų mokymo procesui.
Vedėjas pripažįsta, kad toks mokymas, jei jo prireiks, bus iššūkis. Bet yra minčių į pagalbą pasitelkti regioninę televiziją „Roventa“ ir per ją transliuoti pamokas. Taip pat bus pasitelkti kompiuteriai, internetas.
Pasak vicemerės S. Bernotienės, kiekviena bendruomenė turi įvairių moksleivių ir žino jų socialinę situaciją, galimybes. Todėl kiekviena bendruomenė ir turi spręsti, kaip vaikai bus mokomi nuotoliniu būdu.
„Nesame sergantys. Juk, pavyzdžiui, galima vokus su užduotimis paruošti ir vaikai gali ateiti jų pasiimti. Kiekviena mokykla turi galimybę prieiti prie TaMo (elektroninio dienyno – aut. past.) ir gali savo bendruomenei visą informaciją perduoti. Puikią išmaniąją erdvę turi „Ventos“ progimnazija. Juk galima visa tai išnaudoti. Dabar pats darbymetis pedagogams – sugalvoti būdų bei išeičių, kaip pagelbėti jaunam žmogui. Per tas savaites turėsime išmokti dirbti nuotoliniu būdu“, – kalbėjo vicemerė.

Galima kreiptis dėl ugdymo ir maisto

Savivaldybės atstovų teigimu, ugdymo įstaigose šiuo metu ugdymo procesas sustabdytas, tačiau įstaigos dirba.
Tad, jei tėvai neturi galimybių dirbti iš namų ir neturi kur palikti savo mažamečių vaikų, jie gali kreiptis į tuos lopšelius-darželius, kuriuos vaikai lanko, ir jais turi būti pasirūpinta.
Beje, šeimos, kurių vaikai ir įprastai, iki koronaviruso pandemijos, gaudavo nemokamą maitinimą, gali kreiptis į įstaigas, kurias jų vaikai lanko, dėl nemokamo maisto ir dabar, karantino metu. Savivaldybės atstovai tikino, kad įstaigos yra pasiruošusios jį tiekti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto