Tik spėk viskuo grožėtis…

Nuotr. iš darželio archyvo

Atskubėjęs ruduo dovanoja daug nuostabių spalvotų akimirkų ir rudens gėrybių – tik spėk viskuo grožėtis ir rinkti, kas po kojomis šnara, čeža, krinta, kutena… Šiais mokslo metais lopšelyje-darželyje „Delfinas“ vyko aktyvus ruošimasis skrybėlių, kepurių ir skėčių paradui.
Renginio tikslas – skatinti bendruomenę kurti naujas darželio tradicijas, organizuojant teminę savaitę, skirtą skrybėlei, kepurei ar skėčiui; ieškoti naujų, patrauklių, atitinkančių vaikų poreikius ugdymo(si) veiklos formų; kartu su ugdytinių šeimomis mokytis originaliai papuošti gaminius, dekoruoti jų siluetus, panaudojant dailės priemones, gamtinę medžiagą, sodo, daržo, miško gėrybes ar buitines atliekas; pasipuošti darželio erdves, kiemą rudeniškais akcentais.
Kaip ir kasmet, vaikai su mokytojomis įstaigos kieme, su tėveliais parkuose ar pas senelius soduose ieškojo ir rinko kas auksinius lapus, kas stipruolius kaštonus ar giles, kvapnias rudenines gėles, kas raudonųjų šermukšnių kekes. Prisirinkę gėrybių, kūrėme puošnias skrybėles sau ir draugams, o tėveliai puošė ir rengė vaikus rudens paradui. Jei ne tėvelių kūrybiškumas ir žaismė, paradas nebūtų toks nuostabus ir įspūdingas. Mokytojos kartu su tėveliais dalijosi skrybėlių puošimo vingrybėmis, kūrybos rezultatai džiugino.

Nuotr. iš darželio archyvo

Dalyvauti šiame renginyje panoro visų grupių atstovai. Į kiemą prigužėjo daug dalyvių – skrybėliuotų, kepurėtų ir pasislėpusių po skėčiais. Renginio vedėjai – ežiukas, baravykas, moliūgas ir rudenėlis sukvietė susirinkusiuosius ant podiumo. Personažai išjudino pievelėje susirinkusius dalyvius. Mažieji modeliai, lydimi šmaikščių mokytojų komentarų, žengė podiumu po vieną ir grupelėmis. Kiekvienas stengėsi pasirodyti kuo išradingiau ir įspūdingiau. Vaikai žiūrovus sudomino savo puošniomis skrybėlėmis, skėčiais ar kitomis detalėmis. Sunku būtų buvę išrinkti, kurios skrybėlės, kepurės ar skėčiai gražiausi, įdomiausi, originaliausi, spalvingiausi ar stilingiausi. Visi patyrėme daug džiaugsmo, vaikai ir mokytojos matavosi, lygino ir demonstravo savo rudens gėrybėmis puoštus gaminius. Renginys buvo visų šiltai sutiktas, ir manoma, kad tai gali tapti nauja darželio tradicija. Grupių bendruomenės už išradingumą ir kūrybiškumą buvo apdovanotos padėkos raštais. Po renginio dalyviai vaišinosi karšta arbata, saldžiais bei sultingais obuoliais.
Už darželio tradicijų kūrimą ir puoselėjimą, bendruomenės subūrimą renginiui tariame rudeniu kvepiantį „labai ačiū“ renginio organizatoriams bei vaikučių tėveliams. Gera pradžia įkvėpė naujiems darbams.

Nuotr. iš darželio archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto