Tikrinama deklaruotų pievų ir ganyklų būklė

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo rugpjūčio pradžios vyksta patikros, kurių metu tikrinama, ar paraiškas dėl paramos pateikusieji tinkamai nušienavo arba nuganė pievas bei ganyklas, – praneša Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos.


Terminas pasibaigė

Patikras atliekantys Nacionalinė mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) darbuotojai pastebi, kad nemažai pareiškėjų klaidingai mano, kad nušienauti pievas ir ganyklas reikėjo iki rugpjūčio 15 d. 
NMA patikslinama, kad 2012 m. dėl didžiojoje šalies dalyje vyravusio drėgmės pertekliaus, turėjusio įtakos šienavimo ir šieno sutvarkymo darbams, terminas buvo pratęstas.
Šiais metais galiojo anksčiau vyravusi tvarka ir paramos už žemės ūkio naudmenų bei kitos paskirties plotus paraiškas pateikusiųjų žemės plotai turėjo būti sutvarkyti iki rugpjūčio 1 d.


Tikrinama tvarka

NMA praneša, kad patikrų metu žiūrima, kaip pareiškėjai laikosi geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės reikalavimų. 
Šienas ar nupjauta žolė ganyklose arba pievose, taip pat daugiametėse ganyklose arba pievose turėjo būti sutvarkyti iki minėtos datos. Šienas ar žalioji masė turėjo būti išvežti iš lauko arba šienaujant susmulkinta ir tolygiai paskleista ganyklų arba pievų, taip pat daugiamečių ganyklų arba pievų plotuose. Šienas gali būti sudėtas į kūgius arba supresuotas ir paliktas lauke.
Kasmetinis pasėlių ir žemės ūkio naudmenų deklaravimas šiemet vyko nuo balandžio 15 d. iki birželio 17 d. Vėluojantieji galėjo paraiškas pateikti iki liepos 10 d., tačiau už kiekvieną uždelstą dieną mažinama paramos suma.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto