Tikrinta automobilių skleidžiama tarša

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Rajono aplinkos apsaugos pareigūnai, pasitelkę į pagalbą policininkus, praėjusią savaitę tikrino transporto priemonių išmetamųjų dujų atitikimą nustatytoms normoms.

Vyko tikrinimai 

Visą praėjusią savaitę kelias valandas per dieną Mažeikių aplinkos apsaugos agentūros darbuotojai kartu su Mažeikių policijos komisariato pareigūnais stabdė transporto priemones ir tikrino išmetamųjų dujų kokybę – buvo matuojami anglies monoksido ir angliavandenilių kiekiai, patenkantys į aplinką. 
Per reidus buvo patikrinta aštuoniasdešimt benzinu arba dujomis varomų automobilių, iš kurių šešiolika rasta netvarkingų – išmetamųjų dujų kiekiai viršijo normas. Šiais metais tai buvo jau antras patikrinimas (pirmasis vyko birželį), rajone per abu kartus patikrintos 352 transporto priemonės, nustatytas 71 pažeidėjas.

Prietaisas keliauja per agentūras 

Reidų metu naudojamas Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento rotacijos būdu agentūroms skiriamas išmetamųjų dujų analizatorius „MGT 5“. 
„Šiais metais tai jau paskutinis išmetamųjų dujų patikrinimas. Pernai taip pat tikrinome du kartus, nustatyti 62 pažeidėjai, tad kol kas padėtis nesikeičia – žmonės dar neišmoko važinėti tvarkingais automobiliais. Mūsų naudojamas dujų analizatorius yra sertifikuotas, jį naudoja visos Šiaulių regiono aplinkos apsaugos agentūros ir nusiskundimų dėl rodmenų neatitikimo neturėjome“, – informavo Mažeikių aplinkos apsaugos agentūros vedėjas Nilius Kupliauskas.
Pasak aplinkosaugininko, norint išvengti baudų už tokius pažeidimus, būtina dažniau nei kartą per dvejus metus, kai automobilis ruošiamas techninei apžiūrai, kaip paprastai dabar daro mašinų savininkai, nuvykti į automobilių remonto dirbtuves ir pasitikrinti dujų išmetimą bei susireguliuoti, kad jis atitiktų normas.

Gresia piniginės baudos 

Vairuotojams pareigūnai primena, kad pagal normatyvinius dokumentus po 1986 metų spalio pirmosios pagamintų automobilių anglies monoksido tūrio kiekis negali viršyti trijų, o angliavandenilių – 600 ppm (specialių matavimo vienetų – aut. past.).
Už normų viršijimą vairuotojams gresia administracinė bauda nuo šimto iki dviejų šimtų litų, tačiau šiemet visiems pažeidėjams surašyti administraciniai nurodymai per dešimt dienų sumokėti penkiasdešimties litų baudas.
Kupliauskas primena, jog už pakartotinį pažeidimą, jeigu asmuo jau yra už tai baustas, administracinis nurodymas nebetaikomas, o bauda išauga nuo dviejų šimtų iki penkių šimtų litų.

 

One Reply to “Tikrinta automobilių skleidžiama tarša”

  1. nebejaunas šoperis parašė:

    Šmikiai,,
    apie savo „akcijas“ nebijokite paskelbti viešai-pirmas atvažiuosiu patikrinti visus savo turimus kledarus.(juk mes-„UŽ LIETUVĄ“)
    V.Indrašius
    tel. 8 670 50000

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto