Tikslesni žemdirbių nuostoliai paaiškės po deklaravimo

Rajone pasėlius ir žemės ūkio naudmenas deklaruoja vos ne trys tūkstančiai pareiškėjų. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Ūkininkai sunerimę, kad iš po žiemos nekaip atrodo jų žiemkenčių pasėliai, kai kuriuos plotus net teks atsėti. Tačiau, Žemės ūkio skyriaus specialistų teigimu, tikroji situacija paaiškės po pasėlių deklaravimo, kuris prasidės jau nuo balandžio 16.
Tik susumavus visus deklaravimo duomenis, bus aišku, ir kaip žemdirbiams bus paskirstyta Lietuvai dėl nuostolių ir potvynių skirta 9,21 mln. eurų kompensacija.

Žemės ūkio skyriui praėjusiais metais duomenis apie situaciją rajone teko rinkti bent porą kartų – ir apie javapjūtę, ir apie žiemkenčių sėją. Šio skyriaus vyriausiosios specialistės Viktorijos Šimkienės teigimu, kai rajone pasėlius ir žemės ūkio naudmenas deklaruoja vos ne trys tūkstančiai pareiškėjų, surinkti visą statistiką sudėtinga. Į ministerijai pateikiamą informaciją buvo įtraukti tik tie ūkininkai, kurie patys kreipėsi ar buvo apklausti.
Žemės ūkio skyriaus vedėjas Rimantas Gramas „Santarvei“ yra sakęs, kad mūsų rajone situacija per javapjūtę nebuvo tokia ekstremali: nepavyko nukulti 5 proc. (apie porą tūkstančių) hektarų javų.
Tačiau kur kas prastesnė padėtis su žiemkenčių sėja: apytiksliais duomenimis, liko neapsėta per aštuonis tūkstančius hektarų žieminių javų ir rapsų, iš jų – beveik šeši tūkstančiai hektarų žieminių kviečių. Nemažai ūkininkų nuostolius patirs dėl žuvusių pasėlių. Nors daugelyje tokių ūkių žuvo mažiau nei 30 proc. pasėlių, tačiau kai kuriems ūkininkams gali tekti atsėti ir daugiau išnykusių žiemkenčių.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto