Tiriamųjų antplūdžio nebėra, tačiau medikai dar nenusiteikę džiaugtis

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Pirmųjų sausio dienų COVID-19 infekcijos plėtros statistika mažeikiškius gali nudžiuginti – susirgimų kreivė leidžiasi žemyn, mūsų savivaldybė – jau neraudonojoje zonoje. Neliko pacientų antplūdžio ir Karščiavimo klinikoje, ir Mobiliajame patikros punkte.
Specialistai dar atsargiai vertina šituos pasikeitimus. Įtariama, kad šventiniu laikotarpiu gyventojai neskubėjo tirtis, be to, sulaukiama pacientų su užsitęsusia COVID-19 liga.

Paskutiniame dešimtuke

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) ketvirtadienio duomenimis, COVID-19 liga serga 816 rajono gyventojų, per keturias pastarąsias dienas sergančiųjų sumažėjo šimtu (sausio 1 d. sirgo 940 rajono gyventojų).
Specialistai komentuoja: statistiką teigiama linkme koreguoja tai, kad pasveikusiųjų kasdien registruojama daugiau, nei išaiškinama naujų susirgimų. Ir apskritai rajone sumažėjo naujų COVID-19 ligos atvejų. Per pastarąsias keturias dienas jų nustatyta atitinkamai 15, 7, 31 ir 31.
Kita gera žinia – Mažeikių rajonas pagal COVID-19 sergamumo rodiklius jau nebėra raudonojoje zonoje, nes pastarųjų 14 dienų sergamumas COVID-19 liga (atvejų skaičius, tenkantis 100 tūkst. rajono gyventojų) siekia 628,7 atvejo, šalies vidurkis – beveik 1097. Pagal šį rodiklį mūsų rajonas šalies savivaldybių sąraše dabar yra devintas nuo galo.

Tirtis eilių nebėra

Situacija pasikeitusi ir Karščiavimo klinikoje bei Mobiliajame punkte. Jų darbui vadovaujanti Irena Vaicekavičienė, su „Santarve“ kalbėdama trečiadienį, sakė, kad visus norinčiuosius išsitirti galima priimti vos ne tą pačią dieną, eilių nebėra. Jeigu situacija nesikeis, galbūt bus mažinamas pamainų skaičius, o reikalui esant, jos vėl atstatomos.
„Šiuo metu atrodo, kad situacija dėl koronaviruso infekcijos rajone gerėja. Tačiau sunku priimti šimtaprocentinį teisingą sprendimą, nes neaišku, kiek tai nulėmė šventės. Sunegalavę žmonės neskubėjo tirtis, manydami, kad per šventes išsigydys. Jie kreipiasi tik matydami, kad sveikata negerėja. Daug tokių „užsisirgusių“ pacientų. Be to, tirtis neskuba ir niekur nedirbantys žmonės“, – pastebėjimais dalijosi „Santarvės“ pašnekovė.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Tiriamųjų antplūdžio nebėra, tačiau medikai dar nenusiteikę džiaugtis”

  1. Andr parašė:

    Nebsugeba meluot,susimaišė patys parazitai beskaičiuodami.Gers dabar daktarams gyvenimėlis,ypač mazeikių seimos daktarės senės kavas laka ir babkes veltui ima.

  2. B. parašė:

    Jau visą savaitę nėra duomenų apie mirusius nuo COVID-19 viruso. Duomenys nepateikiami nei Sveikatos Apsaugos Ministerijos statistikoje, nei rajono spaudoje. Kame reikalas? Nespėjat skaičiuoti ar nesugebat suskaičiuoti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*