Tirkšliškei uždrausta nelegaliai gaminti maistą

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mažeikių valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Tirkšlių miestelio gyventojai uždrausta prekiauti namuose pagamintais pietumis, neturint leidimo užsiimti tokia veikla. Už nelegalią veiklą skirta bauda.

Gavo skundą

Gavę piliečio skundą dėl vykdomos nelegalios veiklos, Mažeikių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai kartu su Telšių vyriausiojo policijos komisariato Mažeikių skyriaus Prevencijos poskyrio pareigūnais patikrino nurodytą informaciją. Faktai pasitvirtino – Tirkšlių miestelio gyventoja bute, savo virtuvėje, darbo dienomis gamino patiekalus, kurie buvo išvežami parduoti užsisakiusiems asmenims.
„Moteris neturėjo šiai veiklai būtino Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimo, nebuvo pasitikrinusi sveikatos, neišklausiusi higienos žinių mokymo kursų, nesilaikė būtinų maisto saugos reikalavimų“, – pažeidimus „Santarvei“ vardijo Mažeikių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Zigmantas Stumbra.
Tirkšlių gyventojai uždrausta prekiauti namuose pagamintu maistu, paaiškinta, kur įsigyti reikalingą leidimą bei kokie būtini reikalavimai, norint užsiimti tokiu verslu. Už nelegalią veiklą moteriai skirta bauda.
Z. Stumbra paaiškino, kad savo namų virtuvėje galima gaminti maistą tik savo šeimynai, išvežiojimui patiekalai gali būti ruošiami tik specialius reikalavimus atitinkančiose patalpose.

Kavinės veikla neatnaujinta

„Santarvė“ jau rašė, kad praėjusių metų gruodžio mėnesį Mažeikių valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba dėl rastų pažeidimų laikinai sustabdė Mažeikių rajono vartotojų kooperatyvų sąjungos kavinės „Venta“ (Laisvės g. 11/ P. Vileišio g. 5) veiklą. Griežtas sprendimas priimtas po planinio patikrinimo, kurio metu nustatyta grubių pažeidimų.
Kavinėje neveikė savikontrolės sistema, gamybinėse patalpose jautėsi drėgmė, nemalonus kvapas, lubos, sienos, palangės pajuodavusios, su pelėsių apnašomis. Maistas buvo gaminamas remonto metu ant laikraščiais uždangstyto gamybos stalo. Šalutiniai gyvūniniai produktai buvo laikomi neženklintuose induose.
Dėl nustatytų pažeidimų kavinės veikla laikinai sustabdyta, jos administracijai nurodyta pašalinti visus trūkumus.
„Kol kas niekas nesikreipė dėl veiklos atnaujinimo. Kai gausime prašymą, atliksime pakartotinį patikrinimą ir įvertinsime, ar nurodyti trūkumai pašalinti“, – paaiškino tarnybos viršininkas.

3 Atsakymai į “Tirkšliškei uždrausta nelegaliai gaminti maistą”

  1. Kurmis parašė:

    Kam reikia skūst.., Ne kažin kokia nuodeme padarė moteriškė. Sugalvojo neprastą būda užsidirbt pora rupiju, puiku! O kas nepasitikit ar maistas nepatinka tai nepirkit pavyduoliai..

  2. lolas to irena parašė:

    neįmanomo suprasti ką jūs čia rašyti, gal eiti geriau išsiblaivyti ir kažin kaip jūs ten įeiti į virtuvė, nes mirtingieji tai neįeiti, o jūs jau žinoti, kad ponas Stumba ten kažką baisu daryti.

  3. irena parašė:

    Tas pats yra Bakužėje jokių leidimų visokie pietūs neįmonamo valgyti ir nieks nrtikrina,virtuvėje baisu,kur ponas Stumbra

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto