Tirkšliškių Kaziukas mokiniams – rimtos verslo pamokos

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Įspūdinga pavasarinė Kaziuko mugė nuvilnijo ne tik Vilniuje  –  jau dešimtoji mugė šurmuliavo ir Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinėje mokykloje.
Čia paskelbta kultūrinė pažintinė diena, kurios metu vyko liaudies menų ir amatų mugė.
Būsimuosius jaunuosius verslininkus ir svečius linksmino Užgavėnių personažai.

Mugėje pigiau

Tirkšlių J. Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinę mokyklą būtų galima pavadinti būsimųjų verslininkų kalve, nes jau dešimtmetį rengiamoje Kaziuko mugėje jie parduota tai, ką išmoksta daryti patys, tad tikrai žino savojo gaminio kainą.
Tokios mugės idėją į mokyklą atnešė dabartinis Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus, tada buvęs šios mokyklos direktorius. Beje, vedėjas ir dabar kasmet atvyksta į Tirkšlius ir atveria savo piniginę įsigydamas įvairiausių mugėje siūlomų prekių.
„Kaip galima pamiršti savo buvusią mokyklą? Kaziuko mugėje randu ir tai, ko reikia mano namuose, o ir į Švietimo skyrių juk negrįši be lauktuvių. Be to, čia viskas pigiau nei tikroje mugėje“, – nebežinodamas, kur įsigytas prekes susidėti, kalbėjo A. Stonkus.

Mokėsi iš svečių

Tirkšliškių moksleivių organizuojama Kaziuko mugė įdomi ir tuo, kad čia sugalvojama kas nors naujo.
Mokyklos direktoriaus pavaduotoja Daiva Abrutienė pasakojo, kad šiemet, be nuolatinių mokyklos draugų – medžio drožėjų, tautodailininkų, kitų amatininkų ir prekybininkų, klasės į svečius pasikvietė buvusius mokyklos mokytojus, mokinius, tėvus – pasidalinti savo gabumais su vaikais, o pagamintą produkciją realizavo mugėje. Kaip sakoma, iš gamybos – viskas į prekybą.
Pas pirmokus ir antrokus svečiavosi buvusi mokyklos mokytoja tautodailininkė Alma Krapauskienė, kuri dalijosi su vaikais dailės paslaptimis, o įkvėpimui skaitė savos kūrybos eiles.
Pas kitus pirmokus buvo atėjusi mama Laura Stankevičienė – ji mokė vaikus kurti kompozicijas iš savo sukauptų meniškų priemonių: padedant ir kitoms mamoms, pirmokai gamino pavasarinius „oliziukus“.

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Svarbiausia – smagiai pabendrauti

Buvusi mokinė ir Dailės akademijos absolventė Lina Venslauskaitė su mokiniais kūrė kompozicijas iš laikraščių, bet jos liko neparduotos, nes per trumpą laiką jų negalima užbaigti. Aštuntokai į svečius pasikvietė technologijų mokytoją Reginą Pundzienę, su kuria mokėsi velti vilną – jų padarytas kilimas taip pat dar liko džiūti. Taip pat buvusi mokinė Regina Žukauskytė su ketvirtokais dalijosi lipdymo iš molio ir žvakių liejimo amatu.
Mokytoja Jurgita Kaminskaitė labai gražiai veria karoliukus, tad gaminti papuošalus mokė septintokus. Mugėje ne pirmus metus sulaukiama žemališkės pynėjos iš šiaudelių Aldonos Bartkienės, medžio drožėjo Vytauto Vaizgėlos iš Laižuvos: vyriškis siūlė įspūdingas lazdas, medinius suvenyrus, kitus drožinius.
„Šioje šventėje gal ir nelabai ką parduosiu – mano darbai per daug sudėtingi, kad vaikai juos pirktų, bet vieną kitą šaukštą gal ir nupirks. Svarbiausia – ne parduoti, o smagiai visiems pabendrauti“, – šventiškai buvo nusiteikęs V. Vaizgėla.

Šventė naudinga visiems

Su savo darbeliais kasmet atvyksta VšĮ „Vilties erdvė“ atstovai – juos tirkšliškiai jau vadina giminaičiais. Dažni svečiai mugėje – Mažeikių politechnikos mokyklos mokiniai, šiemet sulaukta ir šios mokyklos Viekšnių skyriaus merginų: buvusi tirkšliškė mokinė Vaida demonstravo, kaip padaryti kai ką gražaus iš daržovių, jos kolegės kepė „skruzdėlynus“, o kita mokyklos auklėtinė – dizainerė Vika Klemenytė-Miečiuvienė sukūrė visiems svečiams padėkos raštus.
Šventės iškilmes vedė Užgavėnių personažai, o kiekviena klasė parodė Užgavėnėms paruoštą programą.
„Mūsų Kaziukas, kaip ir kasmet, patenkina visų lūkesčius: juo džiaugiasi tiek prekybininkai, tiek pirkėjai, nes ir vieniems, ir kitiems tokios pamokos – tik į naudą“, – tikino D. Abrutienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto