Tirkšlių bendruomenė džiaugiasi įgyvendintu projektu

Bendruomenės moterys pasiruošė šventei. Nuotr. iš Tirkšlių bendruomenės archyvo

Mažeikių rajono, Tirkšlių seniūnijos bendruomenė šiemet dalyvavo Nacionalinės mokėjimo agentūros paskelbtame projekte „Kaimo bendruomenės materialinės bazės sukūrimas ir stiprinimas“.
Gavus paramą įsigyta buitinė technika, baldai jau pasiekė bendruomenę ir, tikimasi, netrukus pasitarnaus jos narių reikmėms.

Patalpos atviros bendruomenės nariams

Viryklė, garų surinktuvas, elektrinis šildytuvas, maisto šildytuvai, vaflių keptuvė, virtuvinis kombainas, konvekcinė krosnelė, virtuvės baldai – tokius daiktus įsigijo Tirkšlių bendruomenė, laimėjusi NMA skelbtą konkursą projekto finansavimui gauti. NMA bendruomenei skyrė 2723,55 eurų finansavimą.
Kol kas išbandyti visų projekto metu įsigytų daiktų bendruomenės nariai dar nespėjo – pagalius į ratus kaišioja koronaviruso pandemija. Bendruomenės patalpos yra atviros jos nariams, tačiau jos nėra didelės ir susibūrimų, į kuriuos susirinktų daug žmonių, bendruomenė kol kas nenori organizuoti.
Kad ir kaip būtų, kelios tirkšliškės mergaitės bendruomenės namuose jau kepė vaflius. Pagal paskirtį spėjo pasitarnauti ir maisto šildytuvas.

Baigia atsinaujinti ir įsikurti

Nuo 2003 metų vasario 24 dienos veikianti Tirkšlių seniūnijos bendruomenė iš pradžių glaudėsi kambarėlyje miestelio seniūnijos pastate.
Paskui pagal panaudos sutartį bendruomenei skirtos nugyventos patalpos name Dariaus ir Girėno gatvėje. Jose seniau veikė Tirkšlių biblioteka. Nors šias patalpas bendruomenė turi jau seniai, tik prieš ketverius metus tirkšliškiai ėmėsi ieškoti rėmėjų, lėšų patalpų remonto reikalams, pradėjo rašyti ir teikti projektų paraiškas finansavimui gauti.

Kopūstynės komanda. Nuotr. iš Tirkšlių bendruomenės archyvo

„Dabar jau nebe daug trūksta iki to, kad galėtume sakyti, jog bendruomenės patalpos yra atnaujintos, pritaikytos bendruomenės poreikiams“, – džiaugėsi Tirkšlių bendruomenės pirmininkės pavaduotoja Aldona Pocevičienė.

Reikalingų daiktų nebereikės tįsti iš namų

Tirkšlių bendruomenės nariai organizuoja šventes, įvairius užsiėmimus, edukacijas.
Ir tada, kai dar glaudėsi kambarėlyje seniūnijos pastate, ir tada, kai jau turėjo atskiras patalpas buvusioje bibliotekoje, jautė, kaip yra sudėtinga ką nors nuveikti, kai reikalingus daiktus reikia nuolat vežiotis, nešiotis iš namų.
Retas kuris renginys apsieina be maisto. O jam gaminti, jį pašildyti reikalinga įranga.
Dabar tirkšliškiai džiaugiasi, kad NMA skirtomis lėšomis tas problemas pavyko išspręsti.
Įranga pastatyta bendruomenės namuose, kur, planuojama, ateityje bus organizuojami užsiėmimai socialiai remtiniems asmenims ir jaunoms šeimoms.
„Turint stiprią materialinę bazę, galėsime skatinti bendruomenės narių aktyvumą ir didinti bendruomenės narių užimtumą įtraukiant juos į užsiėmimus, kurių metu bus mokoma pasigaminti naminį maistą ir skaniai pamaitinti šeimą, pradžiuginti vaikus naminiu pyragu ar duonele“, – paaiškino bendruomenės pirmininkės pavaduotoja.

Ko reikia, padiktuoja gyvenimas

Šiemet įgyvendintas NMA finansuotas projektas, kurio metu įsigyta virtuvės įranga ir baldai, nėra pirmasis, kurį įgyvendino Tirkšlių seniūnijos bendruomenė. Už anksčiau laimėtas projektines lėšas tirkšliškiai jau yra įsigiję tautinių drabužių, palapinę, kompiuterinę įrangą, garso ir šviesos kolonėlę, sutvarkyta upelio pakrantė.
„Norint kažką nuveikti, reikia ir priemonių. Ėmėmės taip ūkiškai tvarkytis – rašome projektus, dalį laimime, įgyvendiname ir va – kažką turime. O tai, kokių daiktų reikia bendruomenės veiklai, padiktuoja pats gyvenimas“, – kalbėjo tirkšliškė A. Pocevičienė.

Verdame bulbynę su žuvimi. Nuotr. iš Tirkšlių bendruomenės archyvo

Pasak jos, daug džiaugsmo būna, kai sulaukiama žinios, dokumento, patvirtinančio, kad yra skirta parama vienam ar kitam bendruomenės projektui įgyvendinti. Akys sužiba sužinojus, kad viskas padaryta teisingai ir pastangos, laikas, atimtas iš šeimų, laisvalaikio ir skirtas projektams rašyti, nenuėjo perniek. Dar džiaugsmas projektinę veiklą įgyvendinančius žmones apima tada, kai atsiskaitoma su finansinę paramą skyrusiomis institucijomis ir įsigyti daiktai pradeda tarnauti bendruomenės labui.

Nauja virtuvės įranga. Nuotr. iš Tirkšlių bendruomenės archyvo

3 Atsakymai į “Tirkšlių bendruomenė džiaugiasi įgyvendintu projektu”

  1. stebetoja parašė:

    Jus sudalyvaukite kokiame renginyje ir matysite kiek ten reikia ruošti maistą ir laiko ir sveikatos.O Aldona yra šaunuole ,sekmes jums

  2. Laima parašė:

    Tokiems niekams leidžiami pinigai… onkologiniams ligoniams skirtu geriau !

  3. Jojo parašė:

    Įdomu, kiek koronos atvejų padaugės po renginio?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto