Tirkšlių darželio mokytojos – apie prasmingos veiklos metus ir šimtus išugdytų vaikų

Nuotr. iš darželio archyvo

Šį mėnesį veiklos 70 metų jubiliejų pažymėjo Tirkšlių miestelyje įsikūręs darželis „Giliukas“ –viena ilgiausiai mūsų rajone dirbančių ikimokyklinio ugdymo įstaigų.
Darželis keitėsi ir tobulėjo, šiandien jis kviečia vaikus į išpuoselėtas erdves, siūlo įvairių ugdymo metodų. Kai kurie „Giliuko“ darbuotojai darbo šioje įstaigoje metus taip pat skaičiuoja dešimtmečiais. Dalis jų patys lankė šį darželį, o vėliau grįžo į jį dirbti. Buvę „Giliuko“ auklėtiniai atveda į darželį savo atžalas.
Bendruomenės teigimu, tai bene vienas geriausių švietimo įstaigos įvertinimų.

Svarbiausi pokyčiai

Vaikų darželis Tirkšliuose pradėjo veikti 1951 m. spalio 1 d. buvusio „Jaunosios gvardijos“ kolūkio skirtose patalpose. Vaikų skaičius nuolat augo, todėl teko statyti priestatą, o 1977 m. rugsėjį darželis buvo perkeltas į dabartinį pastatą. 2005 m. buvo pradėtas pastato atnaujinimas. Atsinaujino ne tik išorė, bet ir vidus. 2012 m. sausio 1 d. Tirkšlių darželiui buvo suteiktas pavadinimas – „Giliukas“.

Remiantis istoriniais šaltiniais, darželio įsteigimo data yra 1951-ųjų metų spalio 1diena. Nuotr. iš tirksliudarzelis.lt tinklalapio

Kad vaikų darželis „Giliukas“ Tirkšliuose sėkmingai gyvuotų, stengėsi įstaigos vadovai, direktoriavę ne vienus metus. Nuo 1952 iki 1981 m. įstaigai vadovavo Julija Sedalienė, po to daugiau nei 20 metų – Reina Liutkienė. Nuo 2004 m. Tirkšlių darželiui vadovavo direktorė Asta Samoškienė, o nuo 2008 m. dešimt metų direktoriaus pareigas ėjo Laima Norvaišienė.
Šiuo metu Tirkšlių darželiui „Giliukas“ vadovauja Vaida Paulauskienė.

Prioritetas – gamta ir jos pažinimas

Šiuo metu ugdymo įstaigą lanko per 80 vaikų ne tik iš Tirkšlių, bet ir iš Mažeikių bei aplinkinių kaimų.
Tirkšlių darželio „Giliukas“ pavaduotoja ugdymui Giedrė Kontutienė, kalbėdama su „Santarve“, sakė, kad įstaigai išskirtinumo ir savitumo suteikia ir jos buvimo vieta. „Giliukas“ yra įsikūręs šalia pušyno, tad nemažai ugdytinių veiklų yra susijusios su gamta, gamtos pažinimu bei gamtosauga.
„Ugdydami mažuosius skatiname jų fizinį aktyvumą, o prioritetas yra gamta. Daug laiko leidžiame lauke, gryname ore, nes turime šalia nuostabų pušyną. Su juo susijusios visos edukacinės erdvės“, – pasakojo G. Kontutienė.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Skip to content