Tirkšlių miestelyje – Kaziuko mugė

Nuotr. iš bendruomenės archyvo

Pavasaris į kalendorių visada pasibeldžia kovą… Ir tada visi pajuntame: labai pasiilgome šilumos, šviesos, gyvo bendravimo, šurmulio, juoko, bendrystės. Tų jausmų įkvėpta Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinės mokyklos bendruomenė su socialiniais partneriais – Tirkšlių seniūnija, Tirkšlių kultūros centru ir Tirkšlių seniūnijos bendruomene – kovo 2 d. sukvietė visus į tradicinę, etnokultūrines vertybes puoselėjančią Kaziuko mugę.

Renginio tikslas – plėtoti mokinių kultūrines bei socialines kompetencijas, perteikti verslumo idėjas, siekti tautos tradicijų tęstinumo. Švietimo bendruomenėms yra svarbus kultūrinių kompetencijų ir finansinio raštingumo ugdymas, todėl prie mokyklos renginio prisidėjo Telšių „Atžalyno“ progimnazijos mokiniai su technologijų mokytoja Jadvyga Martinkiene, Žemalės pradinio ugdymo skyrius, Tirkšlių darželis „Giliukas“, Mažeikių politechnikos mokyklos ir Mažeikių politechnikos mokyklos Viekšnių skyriaus mokiniai ir mokytojos.

Nuotr. iš bendruomenės archyvo

Mugės organizatoriai džiaugėsi sugužėjusiais prekybininkais. Mugė kvepėjo medumi, karšta kava ir kakava, naminiais kepiniais. Kas rado megztų šiltų kojinių, kas inkilą, o kas krėsliuką pirko iš Kaziuko. 

Šventės vedėjai Kazys, Kazytė ir Kaziūnė paskelbė šventinės mugės atidarymą, sveikinimo žodį tarė mokyklos direktorė Dovilė Budreckienė, seniūnas Juozas Kungys, Kultūros centro direktorė Salomėja Macijauskienė ir svečiai. Gerą nuotaiką dovanojo Urvikių kultūros centro ansamblis „Linksmieji vyrukai“.

Linksmosios sportinės rungtys leido susirinkusiesiems išbandyti savo jėgas. Teko vinis kalti, pilnus vandens butelius ridenti. Nuo smagių muzikos ritmų net didžiausiam snaudaliui kojos pačios kilnojosi.

Nuotr. iš bendruomenės archyvo

Šventės ateina ir praeina, lieka prisiminimai ir gera nuotaika. Pavasarį į širdį atnešusi Kaziuko mugė padovanojo daug šypsenų ir pažadą, kad kitais metais mes ir vėl visi – ratuoti, batuoti, su pyragais ir saldainiais – susitiksime miestelio mugėje.

Dėkojame visiems, atėjusiems ir šurmulį padovanojusiems.

Renginį organizavę mokytojai
Alma VILNIENĖ, Aušra PODELIENĖ ir Stasys PAULIUKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto