Tirkšlių pušyne varžėsi dvylika šaulių komandų

Tirkšlių ir Kalnėnų būrių jaunieji šauliai džiaugėsi ir renginiu, ir prizais.

Lietuvos šaulių sąjungos inicijuoto projekto „Šauliai kviečia Lietuvą sportuoti“ renginys mažeikiškius ir aplinkinių rajonų jaunuosius šaulius sukvietė į Tirkšlių pušyną.

Į komandas – draugai

Projektas „Šauliai kviečia Lietuvą sportuoti“, kuris jau ne pirmus metus yra Europos sporto savaitės dalis, vyko visose dešimtyje Lietuvos šaulių sąjungos rinktinėse. Tirkšlių pušyne buvo surengtos Žemaitijos 8-osios rinktinės estafečių varžybos. Jose dalyvavo 12 komandų iš Mažeikių 801 kuopos Kalnėnų, Židikų, Tirkšlių, Sedos ir Viekšnių būrių, Telšių, Varnių, Tverų būrių atstovai.
Tirkšlių ir Kalnėnų būrių vadovas Stasys Pauliukas, vienas iš turnyro organizatorių, sakė, kad tokios estafečių varžybos surengtos pirmą kartą.

„Tirkšlių pušyno aikštelė joms labiausiai tiko. Visi rinkosi į krepšinio aikštelę, o estafečių rungtys, kurių buvo dešimt, vyko pušyno teritorijoje aplink ją. Įdomiau viskas buvo ir dėl to, kad galėjo rungtyniauti ne vieno būrio komandos, o mišrios – į penkių narių grupę susiburti draugai ar pažįstami iš įvairių būrių“, – sakė vadovas.
Estafečių buvo įvairių – ratų surinkimas, granatos varymas per kliūčių ruožą, „sužeistojo“ nešimas, orientavimosi rungtis, kitos organizatorių sugalvotos užduotys.

Pasitikrino fizinį pasirengimą

Susumavus rezultatus, paaiškėjo, kad visą estafečių ruožą greičiausiai įveikė Telšių komanda, antras liko Tirkšlių ir Sedos jungtinis penketukas, treti – Kalnėnų būrio atstovai, vadovaujami komandos vadės Deimantės Viskontaitės.
Žemaitijos 8-osios šaulių rinktinės vadas Julius Svirušis nugalėtojams ir prizininkams įteikė taures ir vertingų dovanų.

Kokios bus estafetės, organizatoriai slėpė iki paskutinės akimirkos.

„Nors mano būrių šauliai nuo nugalėtojų ir nelabai atsiliko, tačiau jiems sunku buvo įveikti gerokai amžiumi vyresnius telšiškius. Nepaisant to, šis estafečių turnyras davė didžiulės naudos – vaikai pasitikrino fizinį pasirengimą, aktyviai praleido laisvalaikį, pabendravo, išbandė, kaip pavyksta dirbti komandoje, į kurią susiburia draugai“, – vardijo S. Pauliukas.

Jo vadovaujamų būrių jauniesiems šauliams veiklos netrūks visą spalį: penktadienį jie vyks į žuvusiųjų 1944 m. Sedos kautynėse pagerbimą, kitą penktadienį – naktinė šaulių stovykla Viekšniuose, paskutinį spalio savaitgalį – tokia pat stovykla Varniuose. O per likusį laikotarpį dar laukia šaudymo varžybos – išbandyti kiekvienam būriui skirtus naujus pneumatinius šautuvus.
Nuotr. iš būrio archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto