Tirkšliuose – jaunųjų šaulių naktinė stovykla

Jaunųjų šaulių archyvo nuotr.

[nggallery id=578 template=caption]Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinėje mokykloje vyko jaunųjų šaulių naktinė stovykla „Su jaunąja Lietuvos širdimi“, skirta Lietuvos kariuomenės dienai paminėti ir vasaros stovyklų rezultatams įvertinti. Joje dalyvavo beveik du šimtai jaunųjų šaulių ir per dešimt suaugusiųjų.

Daug dalyvių

Šiame šaulių renginyje dalyvavo Tirkšlių J. Vitkaus-Kazimieraičio, Senamiesčio pagrindinių ir Židikų Marijos Pečkauskaitės, Sodų vidurinių mokyklų, Viekšnių bei Merkelio Račkausko gimnazijų jaunieji šauliai ir jų būrio vadai, mokytojai. Pirmą kartą į renginį atvyko ir būsimieji Kalnėnų pagrindinės mokyklos šauliai, panorę įsilieti į jaunųjų šaulių veiklą. Į renginį pasidalinti patirtimi atvyko ir Telšių jaunieji šauliai.
Po bendro susirinkimo, kuriame pristatytas veiklos planas ir supažindinta su saugos taisyklėmis, šauliai iškilminga eisena žygiavo prie laisvės gynėjo Juozo Vitkaus-Kazimieraičio namo Tirkšlių miestelyje – ten tylos minute pagerbtas jo atminimas.
Pasveikinti jaunųjų šaulių į Tirkšlius atvyko Telšių 8-osios rinktinės šaulių vadas Julius Svirušis. Jis pasidžiaugė mūsų didžiule jaunųjų šaulių komanda, Mažeikių kuopa ir įteikė pakopos ženkliukus bei pažymėjimus jauniesiems šauliams, kurie vasarą dalyvavo stovyklose Radviliškyje.

Naktinė užduotis nelengva

Šaulių sporto varžybose vyko šaudymo, rankų lenkimo, virvės traukimo, kvadrato, sunkumų kilnojimo rungtys. Pagal bendrą taškų sumą pirmieji buvo Tirkšlių jaunieji šauliai. Likusias komandas skyrė tik vienas taškas, tad atskirų vietų nutarta nebeskirti. Šauniai varžybose pasirodė ir pirmą kartą dalyvavę Kalnėnų pagrindinės mokyklos būsimieji šauliai.
Užduotis teko atlikti ir naktį: vidurnakčio tamsoje visiems šauliams reikėjo pereiti į saugią vietą.
Ši užduotis buvo gana sunki tiems, kurie pirmą kartą ėjo mišku be jokios šviesos ir labai tyliai –  tylą nutraukė priešo ataka, pasigirdo garsūs sprogimai, šaudymas. Būrys nesutriko, visi stojo į gynybines pozicijas ir atlaikę priešo atakas bei persekiojami tariamo priešo žygiavo toliau. Būriui teko pasidalinti į dvi grupes: reikėjo priešą suklaidinti, o po to apsupus sunaikinti.

Įteiktos padėkos

Vykdant šią užduotį į nelaisvę pateko antrojo būrio vadas ir penki šauliai, tad teko vėl pulti priešą ir išlaisvinti suimtuosius.
„Oras naktį buvo gana vėsus, tad po mūšio grįžome į mokyklą sušilti. Jaunimui geriausias apšilimas buvo diskoteka, paskui šiek tiek pailsėję ir pamiegoję šauliukai lyg niekur nieko kėlėsi rytinių pusryčių“, – apie naktinį žygį pasakojo Tirkšlių jaunųjų šaulių vadas Stasys Pauliukas.
Skaniausi pusryčiai šauliams – tikra kareiviška košė iš grikių. Kaip sakė patys dalyviai, košė buvo labai gardi, ypač kai ją ruošė tokie geri vadai.
Uždarant renginį būrių vadai buvo apdovanoti Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinės mokyklos padėkos raštais už jaunųjų šaulių ugdymą. Rinktinės vadas J. Svirušis dėkojo ir padėkos raštus įteikė renginio organizatoriui S. Pauliukui bei jo padėjėjui – Viekšnių jaunųjų šaulių vadui Antanui Šliažui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto