Tirkšlius vėl aplankė Kaziuko mugė

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

[nggallery id=704 template=caption]Ketvirtadienį į Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinę mokyklą vėl atkeliavo Kaziuko mugė. Šiais metais ji – jau šešioliktoji. Vėl skambėjo muzika, prie improvizuotų prekystalių, kviesdami pirkėjus, sukosi prekeiviai. Mugė džiugino ir prekių gausa bei įvairove – nuo sagės plaukams iki didžiulės iš medžio išdrožtos kaukės.

Vietoj mažo – didelis renginys

Mokyklos vestibiulyje savo ir moksleivių darbų parodą-pardavimą surengė mokyklos technologijų mokytojai Regina Popliauskaitė bei Stasys Pauliukas.
Didžiausias mugės šurmulys – sporto salėje. Kazytei ir Kaziukui paskelbus mugės pradžią, prekybininkų stalus kaipmat apstojo pirkėjai.
Prekių asortimentas tikrai gausus: vieni pirko pačių moksleivių pagamintus skanėstus, gėrimus, itin daug mugėje buvo medžio dirbinių, įvairiausių dydžių ir medžiagų krepšių, metalo, odos, molio gaminių, papuošalų, žaislų, megztų ir nertų rankdarbių, kojinių ir pirštinių, paveikslų – žodžiu, visko, kam galima išleisti nemažai pinigų.
Mokyklos direktoriaus pavaduotoja Daiva Abrutienė pasakojo, kad šiemet jie didelės mugės nežadėjo daryti – norėjo apsieiti su maža – įkurdinta aktų salėje.
„Bet, artėjant Kaziukui, prasidėjo skambučiai, klausinėjimai: ar bus, ar galime atvykti prekiauti… Taip ir įsisuko. O kur dingsi? Nebespėjome nė muzikantų pasikviesti, per tuos streikus – nė šokėjų paruošti. Bet išėjo didžiausias renginys“ – kalbėjo D. Abrutienė.

Sulaukia senų draugų

Pirmosios Kaziuko mugės iniciatorius buvo prieš šešiolika metų čia direktoriauti pradėjęs dabartinis Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus. Tad jis ir vadinamas Kaziuko mugės Tirkšliuose krikštatėviu.
D. Abrutienė pasakojo, kad pirmoji mugė buvo kukli – ji sutilpo į mokyklos vestibiulį, o vėliau persimetė ir į aktų salę, bet nebetilpo ir ten, tad teko keltis į didžiulę sporto salę. Ir pirmosios prekės buvo nedidelės – apsiribota vaikų darbais. Tuo tarpu dabar mugę jau žino net tautodailininkai.

Plačiau skaitykite laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto