POZICIJA: Tokia protesto akcija – tik nelaimė ir gėda

Protesto akcija prie LR Seimo. Valiaus ĄŽUOLO nuotr.

Neabejoju, kad antradienį vykęs mitingas prie Lietuvos Respublikos Seimo nustebino daugelį mūsų.
Vieni džiaugėsi nemažu susirinkusiųjų būriu, kiti stebėjosi ten matydami šeimas su vaikais, treti kritiškai vertino mitinge kalbėjusius asmenis, ketvirti jiems garsiai plojo, kartu su „pranešėjais“ skandavo įvairius necenzūrinius šūkius bei grasino pakarti konkrečius politikus.
Protestai visuomet vyko ir vyks, tai – normali ir priimtina demokratijos išraiška. Ir puiku, kad žmonės išsako savo nuomonę, siekia permainų. Tačiau, mano giliu įsitikinimu, antradienį visos normos buvo peržengtos.
Tyčiotis iš Holokausto, lyginti jį su koronaviruso ribojimais ir galimybių pasu, atitempti į mitingą kartuves ir nuolatos rėkti apie konkrečių politikų korimą yra visiškai nepateisinama.
Jau per vėlu kai kuriems protesto dalyviams teisintis sakant, kad jie nenori tapatintis su jokiomis provokacijomis ir dalyvavo mitinge taikiu tikslu.
Nuo pat ryto žmonės buvo tiesiogiai raginami nesilaikyti įstatymų, nebijoti bausmių, nuversti Seimą bet kokia kaina ir nesitraukti nuo šio pastato durų tol, kol nepasirodys Seimo nariai, – tai akivaizdus pykčio kurstymas ir riaušių skatinimas.
Ne kartą buvo pabrėžiama, kad mitingas vyks iki 17 val., o iki oficialiosios renginio pabaigos protestuotojai buvo taip įpykdyti, kad vakare prie LR Seimo prasidėjo tikrosios „linksmybės“. Jų metu sužalota 10 pareigūnų, o trys jų šiuo metu guli ligoninėje – kontūzyti ir sulaužytomis kojomis.
Galimai ne visi dieninio mitingo dalyviai dalyvavo vakarinėse riaušėse, tačiau nekyla abejonių, jog už minios provokaciją ir riaušių skatinimą yra atsakingi mitingo organizatoriai.
Visi, kurie ten stovėdami pritarė populistų pasakojimams, patyčioms ir tiesioginiams grasinimams, yra bendroje kompanijoje su tais, kurie mėtė akmenis į pareigūnus, kol jiems sulaužė kojas. Nors vieni tik garsiai pritaria, o kiti savo paramą geba išreikšti smurtu ir agresija, jų matoma vizija ir esamos padėties suvokimas, manau, nesiskiria.
Kaip anksčiau, taip ir dabar, vis dar skelbiama, kad įvairūs koronaviruso ribojimai ir atitinkamos sąlygos vakcinuotiems asmenims pažeidžia žmonių teises ir suvaržo laisves, o juk „visi turėtume gyventi laisvoje Lietuvoje“, kaip sako populistų rėmėjai.
Tačiau kiekvienas sąmoningas pilietis turėtų aiškiai suprasti, kad žmogaus teisės nėra absoliučios ir normalu, kad pavienių asmenų teisės niekada nebus aukščiau už visos visuomenės gerovę.
Privalu imtis konkrečių veiksmų ir griežtų taisyklių įvedimo, kai kyla grėsmė visai žmonijai, o būtent tai ir daro mūsų valdžia – stengiasi atlikti jiems patikėtą darbą, ieško būdų, kaip susitvarkyti su pasaulinės pandemijos sukeltais sunkumais ir kaip tinkamai mokyti tą visuomenės dalį, kuriai trūksta sąmoningumo.
Matyt, vertėtų palinkėti stiprybės ir kantrybės visiems šalies pareigūnams – panašu, kad ateityje mūsų gali laukti dar ne vienas toks renginys.
Taigi, laukime, stebėkime ir gebėkime adekvačiai vertinti visas situacijas.
Džiugu bent jau dėl to, kad per antradienį buvo vakcinuoti 15 757 asmenys. Kol mažoji dalis siekia sužlugdyti šalį kariaudama už savas taisykles, daugelis sąmoningų piliečių daro tai, ką iš tiesų reikia daryti, – savo emocijas ir veiksmus nukreipia perspektyvia linkme.
Karolina Kotryna PETRAUSKAITĖ

11 Atsakymų į “POZICIJA: Tokia protesto akcija – tik nelaimė ir gėda”

 1. alert("!") parašė:

  alert(„!“)

 2. Padarams parašė:

  As jau pradejau savaja principine akcija – ISLAIDAUK MAZIAU. Skatinu seimos narius ir draugus. Ofise net virtuvele auksciausio lygio pasidarem. RESTORANAMS ATE Taupykite ir apsiprkinite išanksto aplenkite prekybos centrus eidami į turgelius ir urmines prekyvietes ir bus visiems geriau

  1. >padarams parašė:

   Tai, kad turgeliuose kainos didesnės, nei prekybos centruose. O dar ir apgauti vis taikosi.

 3. Prisibazarinsit parašė:

  Santarves klounai, jumis irgi diet prie konservu ir trydasklaidos vietos. Laisve mes atsiimsim, bet paskui tuo paciu ir apvalysim.

  1. Zita parašė:

   Atsiimsit laisvę? Čia kurioj areštinėj?

  2. Grasintojui parašė:

   Tik netryistelk į kelnes,, ėmėjau :)))

  3. to Prisibazarinsit parašė:

   Tokiu komentaru tik ir patvirtinate žmonių pasisakymus apie jūsų intelektą.

 4. pikta parašė:

  Nelaimė ir gėda yra žmonės ,kurie gauna atlyginimą ir eurais,ir rubliais!

 5. žinot parašė:

  Nelaimė ir gėda yra dabartinė mūsų valdžia! Žmonės yra skirstomi kaip gyvuliai- į veislinius ir neveislinius! Nelaimė ir gėda yra sėdėti paslėpus galvą kaip strutis, ir nieko nematyti!

  1. kk parašė:

   tiesa

  2. Anonimas parašė:

   Ar kai kuriuois padarus tame mitinge iš vis galima žmonėmis vadinti? Tai padugnių padugnės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto