Tradicinė akcija „Darom 2016“ – ir mūsų rajone

Šeštadienį devintąjį kartą vyksiančios akcijos „Darom 2016“ pagrindinis akcentas bus – pakuočių atliekų rinkimas. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Šeštadienį jau devintą kartą visoje Lietuvoje vyks aplinkos tvarkymo akcija „Darom 2016“.
Prie šios aplinkosauginės akcijos tradiciškai jungiasi ir Mažeikių rajonas.

Amžiaus apribojimų nėra

Socialiai atsakingos, aplinkosaugą, savanorystę, pilietiškumą ir bendruomeniškumą Lietuvoje skatinančios akcijos veikla yra paremta nacionalinių problemų prevencija.
Kasmet organizuojamos masinės aplinkos tvarkymo akcijos metu nuo šiukšlių išvaduojamos viešosios erdvės, pamiškės, paupiai, pakelės ir kitos vietos, kurios įprastai nesulaukia aplinkos tvarkytojų dėmesio.
Tuo pačiu formuojama ir žmonių samprata apie gamtai ir sau daromą žalą, teršiant aplinką. Tikėtina, kad tvarkymosi talkoje dalyvavusiam ateityje nekils ranka bet kur išmesti šiukšlių.
„Šioje iniciatyvoje aktyviai dalyvauja valstybės vadovai, verslininkai, nevyriausybinių organizacijų lyderiai, eiliniai piliečiai. Savanorystei nėra amžiau cenzo“, – sako akcijos „Darom“ Telšių regiono koordinatorė Viktorija Jonušaitė.
Pasak akcijos koordinatoriaus Mažeikių rajone Savivaldybės Vietinio ūkio skyriaus vyriausiojo specialisto Virginijaus Raudoniaus, šiemet pagrindinis akcijos akcentas ir tikslas bus pakuočių atliekų rinkimas.
„Privačių teritorijų tvarkymas yra jų savininkų reikalas, o akcijos „Darom 2016“ talkininkai išeis tvarkyti prišiukšlinamų bendrojo naudojimo teritorijų. Prie akcijos prisijungiantys dalyviai yra sąmoningi žmonės ir žino, kad negalime ignoruoti šiukšlių, po truputį turime tas atliekas susirinkti ir gyventi tvarkingiau“, – nuomone su „Santarve“ pasidalijo V. Raudonius.
Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

5 Atsakymai į “Tradicinė akcija „Darom 2016“ – ir mūsų rajone”

 1. reivytiškis parašė:

  Galėjo talką organizuoti ir Reivyčių seniūnija – nuo buv. ETG gyvenvietės link Tulnikių išpiltas naujas dviratininkų ir pėsčiųjų takas, kuris tapo mėgstama pasivažinėjimo ir pasivaikščiojimo vieta, bet akis bado šalia esantis pilnas įvairių šiukšlių griovys, ypatingai prie autobusų stotelės kur ir šiukšlių dėžė būtų reikalinga.

 2. "Pilietiška" valdžia... parašė:

  Parašyta aiškiai… šeštadienį vyks aplinkos tvarkymo akcija „Darom 2016“… o mūsų valdžiai ko ten nešt savo ruras per išeiginę… jie reklamavos per darbo dieną Pavenčiuose…i kas pasakys ka nedarė…tik įdomiai, ar už tą dieną jiems atlyginimai irgi „darės“, tai kokia čia talka tuomet… Ai, prisiminiau talka – darbo žmonėms, o tie gi nieko už ačiū nedaro…

 3. Henrikas parašė:

  Labai šauniai akcijoje „Darom“ dalyvavo Pikelių pagrindinės mokyklos moksleiviai. Jie rinko įvairiausias šiukšles Lūšies upelio pakrantėje. Kas nežino, galiu pasakyti, kad Lūšies upelis teka Lietuvos – Latvijos pasieniu. Nuoširdus ačiū talkininkams.

 4. Andrius parašė:

  Šaunuoliai miestiečiai, stebiuosi, kaip dašuto, kad reikia tvarkytis, nes esat tikri nevalos, kad nežinot, kaip elgtis nuvažiavus i gamtą. Esat ,,tikros pelės“, kur ėdat ten ir šikat. Turiu patarimą, nevažiuokit, nei grybaut, nei uogaut, nes visiems bus tik sveikiau ir aplinka bus švaresnė ir pamiškių gyventojams jūsu palikto šlamšto nereikės kopt.

 5. Edmundas parašė:

  Sugedo šaldytuvas. Kaimynas pasisiūlė nuvežti remontuoti. Pasidėjau šaldytuvą šalikelėje, netoli šiukšlių konteinerių. Nuėjau nusiprausti, išeinu – šaldytuvo nebėra. Netoli žaidę vaikai papasakojo, kad važiavo pro šalį didelė mašina, sustojo ir šaldytuvą įsimetė. Pasirodo, kad tą dieną buvo ketvirtadienis ir rinko stambiagabarites atliekas. Parėjusi boba apšaukė, kad šaldytuvą pragėriau. Štai tau šuniui ir devintinės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto