Tradicinių Mykolinių vitražas jau užbaigtas

Štai ir nuskambėjo, nuaidėjo Rietave tradicinės Mykolinės. Renginys po renginio tarsi stikliukas prie stikliuko sudėliojo šiųmetės šventės vitražą, kuriame daug įvairiausių spalvų – konferencijų, koncertų, sporto renginių, parodų, sveikinimo kalbų, padėkos žodžių, mugės šurmulio ir ugnies šėlsmo.

Šventinė eisena

Šeštadienį šventinė nuotaika į miestą atkeliavo kartu su spalvinga eisena, kurioje koja kojon žengė švietimo įstaigų bendruomenės, kultūros darbuotojai ir meno kolektyvų nariai, Rietavo savivaldybės administracija su meru Antanu Černeckiu ir nemenka svečių kompanija, muziejininkai su savo bičiuliais. Gražiai pasipuošusi gyvojoje juostoje žingsniavo Plungės technologijų ir verslo mokyklos Rietavo filialo komanda, ryškumu jiems nenusileidžiantis pulkelis savivaldybės ūkininkų, nuotaikingi Trečiojo amžiaus universiteto senjorai. O kur dar kaimų bendruomenės, seniūnijų komandos… Visų išvardyti net neįmanoma.

Pasakysime tik tiek, kad šventinėje per visą centrinę gatvę ištįsusioje kolonoje nešdamas puikią nuotaiką ir šurmulį darniai žengė visas Rietavas – nuo mažųjų darželinukų iki triukšmingųjų baikerių.

Sveikinimai rietaviškiams

Su Mykolinėmis rietaviškius ir miesto svečius sveikino Savivaldybės meras A. Černeckis, Seimo nariai Jurgis Razma, Valdemaras Valkiūnas ir Jonas Varkalys. Geros šventės visiems linkėjo ir už kvietimą dalyvauti renginyje dėkojo Rietavo miestų partnerių Zarbeko, Gulbenės, Kenčino atstovai.

Padėkos sodybų šeimininkams…

Taręs „atskėra diekou už išblėzgintas suodības“ meras A. Černeckis apdovanojo konkurso-apžiūros nugalėtojus.
Už nuoširdų darbą ir kūrybiškumą puoselėjant ir gražinant gimtąjį kraštą padėkota Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus kolektyvui (direktorius Vytas Rutkauskas).
Gražiausiai tvarkomu daugiabučiu šiemet išrinktas Kulių gatvės 24-asis namas Rietave, gražiausiai tvarkoma gatve – Tverų miestelio Kovo 8-osios gatvė.

Ligita ir Rimantas Bliutai apdovanoti už šeimos įmonės „Aukštatyris“ aplinkos puoselėjimą.
Jūratei ir Sauliui Staponams atiteko gražiausiai senjorų tvarkomos sodybos nominacija.
Sauliui Kaveckui padėkota už gimtojo kraštą gražinimą puoselėjant darną ir šeimos tradicijas.
Gražiausiai 2022 m. mieste tvarkoma sodyba šiemet išrinkta Sandros ir Raimondo Vainių, kaime – Vilijos ir Jurgio Razmų sodyba.

…ir ūkininkams

Konkurso „Metų ūkis 2022“ nugalėtoju pagarsintas Antano Karbausko šeimos ūkis. Padėkos raštai už nuoširdų darbą puoselėjant, gražinant gimtąjį kraštą įteikti Giedrei ir Mariui Mažonams, Oksanai ir Robertui Šerpyčiams, Rasai ir Arvydui Karpavičiams.
Svečias iš Lietuvos žemės ūkio rūmų Sigitas Dimaitis už darbštumą ir meilę žemei apdovanojo jaunuosius ūkininkus Laimą ir Antaną Jurkus bei Viktoriją ir Nerijų Jonušus.

Šurmulys kiemeliuose

Kol scenoje liejosi žodžiai, seniūnijų kiemeliuose gyvenimas virte virė… Net tiesiogine prasme – čia pat aikštėje kunkuliavo troškiniai, kvapus skleidė tveriškių kepamas ėriukas. Aromatų suvilioti miestelėnai žvalgėsi į turtingus bendruomenių prekystalius – tuščiomis juk į namus negrįši. Mugėje galėjai nusipirkti ir pyragų, ir cepelinų, ir varškės sūrio bei prie jo tinkančio medučio. Reikėjo tik negailėti piniginės praverti… Vieni pirko, kitus vaišino…

Štai Daugėdų seniūnija išrinkta vaišingiausia. Matyt, ne tokie vaišingi, bet daug turintys komisijai pasirodė tveriškiai, kuriems atiteko turtingiausiųjų nominacija. Medingėniškiai apdovanoti kaip kūrybiškiausi šventės dalyviai. Gali būti, kad jiems šią nominaciją pelnyti padėjo kiemelyje žvilgsnius traukusios originalios „obuolinės“ šaškės, su kuriomis tądien sulošta ne viena draugiška partija.
Rietavo miesto seniūnijos komanda apdovanota kaip žemaitiškiausia, o aktyviausiųjų nominaciją pelnė Rietavo seniūnija. Komandų vadovams įteikta po proginę prijuostę.

Muzikavo ir savi, ir svetimi

Per Mykolinių renginius koncertavo Rietavo savivaldybės kultūros centro folkloro ansamblis „Kadaginis“, liaudies muzikos kapela „Subata“ (vadovė Aida Liutikienė), Tverų filialo folkloro ansamblis „Kermušie“ (vadovas Arūnas Gedmantas). Skambėjo Žemaičių Kalvarijos kultūros centro Platelių filialo folkloro ansamblio „Platelee“ (vadovai Aliona ir Aivaras Alminai) ir Šiaulių miesto kultūros centro „Laiptų galerija“ folkloro ansamblio „Salduvė“ (vadovas Darius Daknys) muzika.
Baigiantis šventei, kolektyvams ir jų vadovams įteikti padėkos raštai.
O kai padėkų ir dovanų kraitė išseko, į sceną pakviesta žavingoji Katažina Zvonkuvienė. Vėliau savo muzika rietaviškius linksmino grupės „Sisters On Wire“ ir „Lietuvaičiai“.
Sutemus puikų reginį žiūrovams dovanojo ugnies ir lazerinių projekcijų šou.
Vakaras užbaigtas diskoteka su grupe „X-Bend“.

Sakralinės muzikos koncertas

Sekmadienį Rietavo Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje vyko šv. Mišios, o po jų – sakralinės muzikos koncertas, kurio metu skaityti monsinjoro K. Vasiliausko laiškai, prisiminimai.

Rita STANČIUKIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto