Tragiškų gaisrų sausį išvengta

Sausį rajono Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai gavo dvidešimt penkis iškvietimus, gesino šešiolika gaisrų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mažeikių rajone sausį tragiškų gaisrų išvengta, dažniausiai ugniagesiai gelbėtojai gesino šiukšles ar šiukšlių konteinerius, degė tik vienas gyvenamasis pastatas. O štai per tris vasario dienas jau gauti šeši iškvietimai.


Automobilis užsidegė bevažiuojant  

Rimčiausias Mažeikių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje per pirmąsias kelias vasario dienas užfiksuotas incidentas įvyko sekmadienio rytą. R. R., važiuodamas „Kurmaičių“ sodų bendrijoje Sodininkų gatve, pamatė, kaip iš po jo automobilio „Ford Galaxy“ kapoto staiga pliūptelėjo dūmai. Kai vyras viduryje gatvės iššoko iš automobilio, variklio skyriuje pasirodė ugnies liežuviai. 
Atvykę ugniagesių ekipažai ugnį sutramdė per kelias minutes, tačiau ji visiškai sunaikino variklio skyrių.
Vasario pirmąją ugniagesiai budėjo prie S. Nėries ir Pušyno gatvių namų, kur kaminuose degė suodžiai. Tą patį vakarą gautas pranešimas, kad kažkas dega prie Žemaitijos gatvėje esančios degalinės, tačiau gaisro požymių neaptikta.
Vasario antrąją pranešta, kad dega automobilis Naftininkų gatvėje, tačiau paaiškėjo, kad tai tik dūmai, ant variklio patekus tepalų.
Prieš penkioliktą valandą pareigūnai važiavo prie Gamyklos gatvės penkioliktojo namo, nes buvo pranešta, kad iš ketvirtojo aukšto balkono grasina iššokti vaikinas, kuris jau buvo įsikibęs į balkono turėklus iš išorinės pusės. Atvykusių pareigūnų pagalbos neprireikė – D. Š. įtraukė į vidų patys bute buvę žmonės.
Šeštadienį užbaigė pranešimas apie iš vieno sodų bendrijos „Rasa“ namelio pastebėtus besiveržiančius dūmus. Ir šis iškvietimas buvo nepagrįstas.


Per mėnesį – šešiolika gaisrų 

Sausį rajono Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai gavo dvidešimt penkis iškvietimus, gesino šešiolika gaisrų.
Iš didesnių gaisrų pareigūnai pažymėjo tik Kurmaičiuose kilusį sodo namelio gaisrą, kai ugnis sunaikino namelio vidų ir jame buvusius daiktus. Beveik visais kitais atvejais gesintos šiukšlės ir šiukšlių konteineriai, sausio pabaigoje – du automobiliai. Praėjusių metų sausį kilo vienu gaisru mažiau, tačiau degė net septyni automobiliai ir keturi gyvenamieji namai.


Įsigijo skaitmeninį ryšį 

Sausį Mažeikių rajono savivaldybė, bendradarbiaudama su Mažeikių priešgaisrine gelbėjimo tarnyba, įsigijo aštuonias nešiojamąsias skaitmenines radijo stotis. Penkios jų jau išdalintos ir veikia rajono ugniagesių gelbėtojų komandose, trys skirtos rajono ekstremalių situacijų valdymo štabui. 
Ši naujovė leis geriau ir efektyviau koordinuoti veiksmus su Mažeikių priešgaisrine gelbėjimo tarnyba ir aplinkiniais rajonais gesinant gaisrus, bendrauti su Bendruoju pagalbos centru priimant ir perduodant informaciją apie incidentus.
Mažeikių priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai taip pat skirtas tarnybinis automobilis „Seat Ibiza“.
„Džiugu, kad vieną atšiauriausių žiemos mėnesių pavyko išvengti didelių gaisrų, būtų gerai, kad ir vasarį praleistume taip pat palyginti ramiai. Didžiausią dėmesį namų savininkai šiuo metu turėtų skirti kaminams: laiku išvalyti per kūrenimo sezoną jau susikaupusius suodžius, nuolat tikrinti, ar tvarkingos visos šildymo sistemos, ypač kūrenant krosnis“, – akcentavo Mažeikių PGT viršininkas Audrius Tupikas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*