„Tramtatulio“ atlikėjai džiugino žemaitišku folklore

Dainius Sidabras susipažino su savo pasakojimo autoriumi Povilu Serapinu. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Savivaldybės kultūros centre įvyko vaikų ir moksleivių – liaudies kūrybos atlikėjų konkurso „Tramtatulis 2013“ rajoninis turas. Jo nugalėtojai kovo pabaigoje vyks į Telšiuose vyksiantį Žemaitijos regiono turą.


Atsiranda naujovių

Šiemet pasirodyti „Tramtatulio“ rajoniniame ture gauta 18 paraiškų, iš viso scenoje dainavo, šoko, grojo, pasakojo 25 vaikai ir jaunuoliai. Dalyvių amžius – nuo darželinukų iki 19 metų atlikėjų: pagal amžių jų pasirodymai vertinami keturiose kategorijose. 
Nauja buvo tai, kad vaikai ima groti liaudiškais instrumentais: vamzdeliais, dūdelėmis.
„Komisija džiaugėsi, kad atsirado lūpinė armonikėlė, o vienas berniukas iš Balėnų, Dainius Sidabras, porino žemaitišką pasakojimą, kurį  parašė pievėniškis Povilas Serapinas. Jo pasakojimą šiltai sutiko ir žiūrovai“, – pasakojo Kultūros centro etnografė Jolanta Kaleckienė.
Septynių narių komisijai vadovavo Žemaitijos regiono vaikų folkloro kolektyvų ekspertė-konsultantė Rita Macijauskienė.


Itin daug sediškių

Į regioninį turą komisija atrinko aštuonis kolektyvus ir pavienius atlikėjus. Telšiuose Mažeikiams atstovaus šešerių metų lopšeliodarželio „Žilvitis“ dainininkas Brendon Spina, dvylikametė Sedos kultūros centro pasakotoja Aistė Balsytė, minėtas balėniškis – keturiolikos metų D. Sidabras, Sedos kultūros centro kapela, taip pat šio centro dainininkė Gabrielė Griškėnaitė, lūpine armonikėle grojantis septyniolikmetis Albertas Inta ir Mažeikių kultūros centro folkloro kolektyvo „Alksniokaa“ dainininkai ir kapela.
„Kai kuriems iš jų komisijos nariai išsakė pastabas, davė patarimų, ką savo pasirodymuose reikėtų pataisyti. Nors šiemet atlikėjų buvo mažiau nei pernai, šiemetiniai pasirodymai stipresni, labiau atitinkantys konkurso nuostatus“, – pastebėjo J. Kaleckienė.
Komisijos pirmininkė R. Macijauskienė gyrė į „Tramtatulį“ su savo originaliais, vietovės dvasią atspindinčiais numeriais įsijungusius sediškius: pasakotojus, muzikantus, dainininkus, – iš Sedos gautos net septynios paraiškos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto