Transporto savininkams už aplaidumą gresia baudos

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Valstybės įmonė „Regitra“ tiek transporto priemonės pardavėjams, tiek pirkėjams primena apie du svarbius terminus po automobilio pirkimo ir pardavimo sandorio. Juos praleidus, galimi nemalonumai ir baudos.

Įmonės specialistai primena, kad jau daug metų Lietuvoje registruoto automobilio perleidimas kitam savininkui susideda iš dviejų etapų. Pirmiausia buvęs transporto priemonės savininkas per 15 kalendorinių dienų nuo pirkimo–pardavimo sutarties pasirašymo dienos privalo pranešti „Regitrai“ apie jos pardavimą. Tik tuomet automobilį įsigijęs asmuo per 10 dienų gali jį įregistruoti savo vardu. Svarbu ir tai, kad, to nepadarius per nustatytą terminą, automobilis yra išregistruojamas ir su juo dalyvauti viešajame eisme – negalima.
Šiuo metu keliuose patruliuoja nežymėtas policijos automobilis su įranga, kuri nustato, ar automobilis draustas, ar yra atlikta jo techninė apžiūra, ar jis yra teisiškai įregistruotas. Taip pat keliuose jau veikia išmanieji greičio matuokliai, kurie surenka informaciją apie teisinę automobilio registraciją.
Dalyvauti viešajame eisme su neregistruota ar techniškai netvarkinga transporto priemone draudžiama, už tai gresia baudos nuo 30 iki 100 eurų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto