Traukiasi vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis. Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Iš užimamų pareigų traukiasi partijos Tvarka ir teisingumas deleguotas vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis, kuris pasirinko kitą politinę kryptį ir Seimo rinkimuose dalyvaus su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.
„Būdamas vidaus reikalų ministru visuomet dirbau sąžiningai ir nuoširdžiai, priėmiau sprendimus, kurie nebuvo priimti keletą metų ar dešimtmečių, procesai juda į priekį ir neabejoju, kad bus įgyvendinti. Nedalyvavau ir nedalyvauju politiniuose žaidimuose, tegu tai daro tie, kurie taip įpratę, kuriems visuomenės vertybės, interesai yra kažkur apačioje ir svarbiausia yra tik partinė priklausomybė, partinis lojalumas ir paklusnumas. Kartoju ir jau ne kartą sakiau, kad nebūsiu kliuvinys Vyriausybei. Jeigu yra tokia „politinė kultūra“, toks yra partinis sprendimas“, – žurnalistams pareiškė S. Skvernelis.

„Neturiu kitos išeities“

Ministras teigė nebėgąs nuo atsakomybės, kalbėjo, kad buvo pasiryžęs tęsti pradėtas permainas ir darbus.
„Tačiau po šios dienos sprendimų neturiu kitos išeities. Kėdės nesilaikau, todėl tolesnių galimybių darbuotis Vidaus reikalų ministerijoje (VRM), matyt, tiesiog nėra“, – sakė S. Skvernelis.
Tačiau S. Skvernelis vidaus reikalų ministro pareigas eis tol, kol „tvarkiečiai“ suras jam pamainą. Besitraukiantis ministras ragino spręsti įsisenėjusias problemas, dėkojo Premjerui Algirdui Butkevičiui ir Prezidentei už įgytą patirtį, galimybę darbuotis valstybės labui.

Lauks, kol bus atstatydintas

Tiesa, pats politikas formalaus atsistatydinimo pareiškimo nerašys, o lauks, kol jį atstatydins Ministras Pirmininkas.
„Aš esu šalinamas, bet Ministrui Pirmininkui pasakiau, kad nebūsiu kliuvinys, ir kai tik bus pasakyta nuo kurios dienos, taip ir bus padaryta“, – teigė S. Skvernelis.
S. Skvernelis priminė, kad vadovauti Vidaus reikalų ministerijai buvo pakviestas „neįprastu būdu, žaibišku greičiu ir kaip ministras, reikalingas spręsti problemas skandalų krečiamoje įstaigoje“. Panašiai esą šį postą ir priverstas palikti.

Tikisi išmintingo sprendimo

Komentuodamas tai, kad vidaus reikalų ministro ieško partija, kuriai pareikšti įtarimai, besitraukiantis ministras sakė „nenorįs užsiimti interpretacijomis“.
S. Skvernelis vylėsi, kad tiek Premjeras, tiek Prezidentė neleis, kad partija, kuri įtariama korupcinėje byloje, galėtų paskirti savo atstovą vadovauti VRM, kuris vadovauja keturioms kriminalinės žvalgybos ir penkios ikiteisminio tyrimo institucijoms.
„Aš manau, kad bus rastas tikrai valstybei išmintingas sprendimas ir paskyrimas bus toks, kuris nesukels jokių abejonių ir grėsmių tiek pradėtoms byloms, tiek ir darbui ministerijoje“, – teigė jis, tačiau pridūrė, kad tai nereiškia, kad jo įpėdinis taip pat turi būti ne partinis, to nevertino.

Ministerijai vadovauja nuo 2014 metų rudens

Kartu su S. Skverneliu traukiasi ir visa jo politinio pasitikėjimo komanda.
Pasitraukęs iš Vidaus reikalų ministerijos vadovų, S. Skvernelis žadėjo bendrauti su žmonėmis, susitelkti į bendraminčių telkimą, neketino stoti į vieną ar kitą partiją.
S. Skvernelis Vidaus reikalų ministerijai vadovauja nuo 2014 metų rudens.

One Reply to “Traukiasi vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis”

  1. Sintija parašė:

    Labai puikus žmogus. Kažin kaip Lietuva išgyvens be jo?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto