Trečiojo amžiaus universitetas gyvena sveikuoliškai

Šį kartą senjorams buvo vedamas užsiėmimas „Šiaurietiškas ėjimas – sveikatos stiprinimo priemonė“. Agnės GRABAUSKATĖS nuotr.

Šie metai paskelbti sveikatingumo metais, tad sveikatos prevencijai, sveiko gyvenimo propagavimui, sportui daug dėmesio skiria ir Mažeikiuose veikiantis senjorų Trečiojo amžiaus universitetas (TAU).


Kviečia į savo gretas

Sporto užsiėmimai senjorams vyksta kartą per savaitę: sportuojama salėje, o jei geras oras, ir lauke. 
Antradienį priešpiet į pavenčius susirinko apie 40 sportą mėgstančių entuziastų. Šį kartą senjorams buvo vedamas užsiėmimas „Šiaurietiškas ėjimas – sveikatos stiprinimo priemonė“.
Universiteto rektorė Ona Venslovienė pasakojo, kad į šį užsiėmimą susirinko ir į TAU neužsiregistravę mažeikiškiai: taip stengiamasi į universiteto lankytojų gretas sukviesti kuo daugiau žmonių.


Senjorai nerūpi

Naujokams buvo išdalintos atmintinės, pasakojančios apie šiaurietiško ėjimo privalumus, naudą sveikatai.
„Mums svarbu sukviesti į universitetą kuo daugiau mažeikiškių, nes tada lengviau gauti paramos. Viską darome savo lėšomis, niekam Mažeikiuose senjorai nerūpi: gavome tik mažą dalį prašytų pinigų, tad kol nesergam, niekas į mus nekreipia dėmesio. Norėjom dalyvauti dar viename projekte, bet Savivaldybėje už mažeikiškių sveikatą atsakingas žmogus mūsų atstovą išvarė“, – apgailestavo rektorė.

Agnės GRABAUSKATĖS nuotr.

Lazdas pirko pigiau

O. Venslovienė džiaugėsi, kad senjorams pasisekė pigiai nusipirkti šiaurietiško ėjimo lazdas: buvusiai kūno kultūros mokytojai, dabar kolegoms užsiėmimus vedančiai Birutei Paulauskienei pavyko užmegzti ryšius su Rietavo turguje prekiaujančiais pardavėjais, kurie ir aprūpino senjorus pigesnėmis lazdomis. 
„Aš taip pat pradėjau vaikščioti su tomis lazdomis: anksčiau nueidavau į sodų bendriją „Rasa“ ir grįždavau pavargusi, o su tomis lazdomis eiti – kažkoks stebuklas. Tik prieš pradedant ir baigus eiti   reikia atlikti tam tikrus pratimus“, – kalbėjo O. Venslovienė.
Rudenį vieną žmogų ruošiamasi išsiųsti į ėjimo šiaurietiškomis lazdomis kursus, tad senjorai turės savo profesionalų trenerį.


Lankėsi Bukantėje

O. Venslovienė pasakojo, kad į TAU senjorai nori rinktis ir vasarą, tad tenka dirbti: nesinori, kad tas būrys išsiskirstytų. 
„Viską darome sau ir dėl savęs, kas mumis pasirūpins“, – teigė pašnekovė.
Rektorė pasakojo, kad neseniai Mažeikių senjorai lankėsi Plungės rajono Bukantės dvarelyje, rašytojos Žemaitės tėviškėje. Ten į sveikatingumo popietę susirinko keturių miestų – Mažeikių, Plungės, Telšių ir Klaipėdos – TAU klausytojai.
Pranešimus skaitė Klaipėdos universiteto profesorius Artūras Razbadauskas, docentė Natalija Istomina, apie žolių gydomąsias savybes, kambarinių gėlių įtaką mūsų organizmui pasakojo žolininkė Janina Danielienė.

2 Atsakymai į “Trečiojo amžiaus universitetas gyvena sveikuoliškai”

  1. Vardui parašė:

    Kad ir pats(i) su klaidomis rašai :)

  2. Vardas (privalomas) parašė:

    Klaidas issitaisykit… Šiaurietiškas ėjimas – sveiktos stiprinimo priemonė“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto