Tryškius apglėbė „Gerumo sparnai“

Gruodžio 14-ąją Tryškių kultūros centre vyko adventinis apdovanojimų vakaras ,,Gerumo sparnai“. Renginys buvo skirtas pasidžiaugti žmonių skleidžiamu gerumu ir gražiais darbais, jiems padėkoti.

Sveikinimo žodį tarė Tryškių parapijos klebonas Darius Povilaitis, seniūnas Antanas Jokubauskis, Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas, Tarybos narė Vilma Rumšienė.

Tryškių miestelio organizacijos: seniūnija, bendruomenė, kultūros centras, miestelio „Bočiai“, Lazdynų Pelėdos gimnazija, ir visi Tryškių gyventojai išrinko po vieną šviesuolį. Jie už gražius ir prasmingus darbus renginyje buvo apdovanoti ,,Gerumo sparnų“ statulėlėmis.

Pirmąją nominaciją „Gerumo sparnai“ tryškiškei Ilonai Akučkienei visos Tryškių seniūnijos vardu įteikė seniūnas A. Jokubauskis.

Ilona jau devynerius metus Tryškiuose dirba socialinį darbą ir padeda garbingo amžiaus sulaukusiems žmonėms. Dalija savo meilę ir šilumą senoliams, puoselėja nepraprastai stiprų ryšį ir užsitarnavo senjorų pagarbą ir meilę. Parodžiusi, kaip per rūpestį galima suartėti su tais, kurie yra vieniši.

„Gerumo sparnai“ taip pat apglėbė Rasos ir Andriaus Akučkų šeimą. Tryškių miestelio bendruomenės vardu nominaciją įteikė bendruomenės pirmininkė Asta Simonavičienė.

Akučkų šeima aktyviai prisideda vykdant Tryškių bendruomenės ir visuomeninę veiklą. Rasa ir Andrius gimė ir augo Tryškiuose, sukūrė šeimą. Nors trumpam buvo pakėlę sparnus į Šiaulius, gimtinės ilgesys pakvietė atgal į Tryškius. Šeima daug dirba ir už savo darbus buvo įvertinta Telšių rajono ūkininkų sąjungos organizuotame konkurse „Metų ūkis 2021“ pirmosios vietos prizu. Miestelio bendruomenė šeimai „Gerumo sparnus“ įteikė kaip palaikymo ir padėkos ženklą už jų darbštumą, geranorišką pagalbą ir gražią bendrystę.

Trečiuosius „Gerumo sparnus“ Tryškių kultūros centro vardu įteikė kultūros centro direktorius Egidijus Einikis.

Šia nominacija apdovanotas Telšių rajono savivaldybės meras, tiesioginis kultūros vadovas K. Gusarovas. Už palaikomas gyventojų ir įstaigų iniciatyvas, skirtas kurti ir dalytis gerumu bei padėti kitiems. Už pagalbą įgyvendinant kultūros centro idėjas ir padrąsinimą siekti platesnių galimybių, atvirumą pokalbiui ir žmogiškumą. Kultūros darbuotojus džiugina tai, kad šis žmogus neieško priežasčių atsakyti, o motyvuoja įgyvendinti siūlomas idėjas.

„Gerumo sparnus“ už kilnius poelgius, kurie pasiekė ne vieno tryškiškio širdį, LR Seimo nariui Valentinui Bukauskui Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos vardu nuotoliniu būdu įteikė gimnazijos direktorius Juozas Maneikis.

Šį „Gerumo sparnų“ apdovanojimą visa Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos bendruomenė kraštiečiui skyrė už nuoširdžią bendrystę, nuolatinę moralinę ir intelektualinę pagalbą, už glaudų ryšį su gimnazija ir kitomis Tryškių organizacijomis. Pasidžiaugta, kad Seimo narys globoja jaunąją kartą, įkvepia ir nuoširdžiai rūpinasi moksleivių ateitimi, juos motyvuoja.

Tryškių miestelio „Bočių“ pirmininkė Kazimiera Petrauskienė visos organizacijos vardu „Gerumo sparnais“ apdovanojo bendruomenės narį Zigmondą Domeiką.

Zigmondas tiesia savo pagalbos ranką, kad ir kas nutiktų. Visiškai nesvarbu, ar artimas kaimynas, ar nepažįstamasis, šis žmogus visada pirmasis pasirengęs padėti. Ypač jo pagalba svarbi Tryškių miestelio „Bočiams“. Šioje bendruomenėje Zigmondas pagrindinis pagalbininkas iškilus net menkiausiems rūpesčiams. Žavėtasi jo nuoširdumu ir paprastumu, kruopštumu ir darbštumu, o svarbiausia – didžiu žmogiškumu. Pasidžiaugta, kad garbaus amžiaus senjoras, kuris šiais metais mini 80 metų jubiliejų, yra pavyzdys, kad amžius – tik gražus skaičius, o gerumas ir nuoširdūs darbai moko kiekvieną iš mūsų.

„Gerumo sparnus“ visų tryškiškių vardu įteikė Tryškių kultūros centro direktorius E. Einikis. Jie atiteko Tryškių miestelio bendruomenės pirmininkei A. Simonavičienei. Nominantę iki renginio internetinio balsavimo metu išrinko Tryškių miestelio gyventojai.

Tryškiškiai apie Astą atsiliepė kaip apie labai aktyvią, veiklią, geranorišką, atsakingą, rūpestingą, o svarbiausia – žmogišką asmenybę, kuri stengiasi dėl miestelio gerovės. Daugelis dėkojo už atsidavimą buriant gyventojus ir darbštumą bei dedamas pastangas visų tryškiškių labui. Ji aštuonerius metus vienija Tryškių bendruomenę, rengia įvairius projektus, prisideda prie pilietiškumo, labdaros ir paramos akcijų organizavimo.

Visus „Gerumo sparnų“ apdovanojimus pristatė sportinių šokių studijos ,,Spindulys“ šokėjai: Margarita Kibeikaitė ir Jovaras Viršilas, Goda Jeremčiukaitė ir Rykantas Viršilas, Kotryna Gargasaitė ir Markus Saloum, Evinga Baltmiškytė ir Kristupas Buta, Beatričė Baltmiškytė ir Arnas Steponaitis, Andrėja Grabauskaitė ir Arnas Brikas. Vadovai – Paulius Bikneris, Egidijus Liaudanskas ir Mindaugas Banys.

Apdovanotiesiems buvo skiriami meniniai pasirodymai, kuriuos atliko Telšių kultūros centro solistė Ernesta Dargužienė, Lijana Judeikytė ir Lėja Katkutė, trimitu ir gitara grojo E. Einikis, šoko Tryškių kultūros centro šokių studijos ,,Liepsna“ jaunimo grupė (vad. Simona Jaruckytė).

Renginį vedė Tryškių kultūros centro kultūrinių renginių organizatorė Lijana Judeikytė. Žavėjo moters gebėjimas akcentuoti svarbiausias detales, kiekvienam nominantui rasti gražių žodžių, skirti dėmesio atėjusiajam į sceną. Tiesa, kultūros centro salėje galėjo būti šilčiau, norėjosi matyti daugiau žmonių. Kultūros darbuotojai viliasi, kad toks renginys taps tradicinis, o salėje kitąkart pristigs kėdžių.
„Telšių ŽINIŲ“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto