Turistų klubas vasarą leidžia aktyviai: moko, talkina, rengia varžybas

Prano ŠILGALIO nuotr.

Beveik trisdešimt žmonių – Mažeikių turistų klubo narių bei jų draugų ir keli vietos savanoriai, sekmadienį talkino tvarkydami Leckavos piliakalnį.
Šį ketvirtadienį po mėnesį trukusių mokymų mažeikiškiams bus įteikti baidarininkų diplomai, vyks  baidarininkų varžybos.

Tausoja gamtą

Mažeikių turistų klubo vadovė Gražina Tamašauskaitė pasakojo, kad jų talka Leckavoje – ne pirmoji, piliakalnį jie paskutinį kartą tvarkė šį pavasarį – akcijos „Darom“ metu.
Sekmadienį į Leckavą visi talkos dalyviai vyko dviračiais. Ši bemotorė transporto priemonė pasirinkta neatsitiktinai – Turistų klubas stengiasi tausoti gamtą, jos neteršti, todėl iš Savivaldybės gavęs pinigų, nusipirko signalines liemenes ir ant jų užrašė raginimą: „Mink pedalus – tausok gamtą“.
Pakeliui į Leckavą dviratininkai apsilankė Montvyduose esančiose žydų kapinėse, klubo vadovė G. Tamašauskaitė papasakojo tų kapinaičių istoriją, nušvietė kai kuriuos žydų papročius. Leckavoje dviratininkai apžiūrėjo bažnyčią ir tik tada pasuko piliakalnio link.
„Tą dieną, nors ir buvo labai karšta, atlikome nemažai darbų. Vienas mūsų klubo narys atsivežė medžių smulkinimo įrenginį, tad tai, ką nupjovėme ir iškirtome, sutvarkėme. O didžiųjų medžių kamienus palikome Leckavos bendruomenei – kurui“, – pasakojo Turistų klubo pirmininkė.
Po visų darbų talkininkai nuovargio dulkes nuplovė Vadakstyje, grįždami užsuko ir į Tulnikiuose esantį paplūdimį.

Prano ŠILGALIO nuotr.

Varžybos – šią savaitę

Mažeikių turistų klubas vasarą atostogauja ne pasyviai, o stengiasi padaryti kažką visuomenei naudingo. Neseniai drauge su Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centru bei Visuomenės sveikatos biuru surengė dviejų dienų turistinį žygį po Mažeikių rajoną, jau visą mėnesį antradieniais ir ketvirtadieniais Juodpelkio tvenkinyje vyksta baidarininkų mokymai.
Rugpjūčio 27-ąją 18 valandą ten pat bus surengtos baidarininkų varžybos, o mokymus lankiusiems baidarininkams įteikti diplomai.
„Tas varžybas ir baidarininkų diplomų įteikimą buvome nusprendę organizuoti rugsėjo trečiąją, bet kai kurie mokymų dalyviai yra studentai, kai kas turi išvykti į užsienį. Todėl varžybas organizuosime jau šią savaitę“, – informavo klubo vadovė G. Tamašauskaitė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto