Tvarkingi gyventojai – apleistų butų įkaitai?

Pakabintas tinklas ne visada užtikrina apsaugą nuo balandžių, todėl šalia gyvenantys žmonės priversti kęsti paukščių maitų ir mėšlo dvoką. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Sodų g. 11-ojo namo gyventojai, nebeapsikenčiantys apleistų butų ir pridergtų balkonų skleidžiamo dvoko, pagalbos tikisi iš valdžios ir daugiabučius namus administruojančių įmonių. Jų  atstovai teigia, kad švarą turi užsitikrinti patys gyventojai, o nevalyvus kaimynus jie galintys nubausti tik  pinigine bauda. Šios užduoties gyventojams nepavyksta įgyvendinti, nes apleistų butų savininkų neįmanoma rasti. Vienintelė išeitis – ir toliau kęsti smarvę ir tarakonų draugiją.

Neapsikentė dvoko

Sodų gatvės 11-ojo namo aštuntojo aukšto gyventojai kreipėsi į redakciją, prašydami pagelbėti jiems – išvaduoti nuo šiukšlių ir paukščių pridergtų balkonų.
Daugiausiai problemų esą kelia tie butai, kurie yra apleisti ir negyvenami, o jų balkonai nėra įstiklinti. Tokiuose balkonuose apsigyvena laukiniai paukščiai, dažniausiai – balandžiai, kurie ne tik susisuka lizdus, bet ir dergia aplinką.
„Po lietaus ir karštą dieną visas šis paukščių mėšlas ypač pradeda dvokti, neįmanoma ir į savo balkoną išeiti. Dvoką paaštrina dar ir tai, kad balkone atsiranda negyvų paukščių. Kodėl mes, tvarkingai mokantys mokesčius, turim tai kęsti?“ – klausė Genoveita, viena iš Sodų g. 11-ojo namo gyventojų, kurios balkonas yra šalia apleisto buto pridergto balkono.
Pasak jos, daugiabutį namą administruojančios įmonės „Tavo pastogė“ darbuotojai kelis kartus bandė valyti pridergtą negyvenamo buto balkoną, tačiau tai padėdavo tik trumpam, nes netrukus jis vėl būdavo pridergtas. Negelbėjo net pakabintas tinklas, kuris turėjo neleisti paukščiams patekti į balkoną.

Atsakymo, kaip padėti gyventojams, ieškojome įvairiuose institucijoje.
Apie tai, kaip sekėsi, skaitykite „Santarvės“ laikraštyje.

One Reply to “Tvarkingi gyventojai – apleistų butų įkaitai?”

  1. Iksius parašė:

    Geriau balandžių kakų dvokas, negu rūkančiųjų smarvė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto