Tvenkinys pasipildė karpiais

Karpiai Juodeikių rajoną pasiekė iš Prienų. Rajono savivaldybės ryšių su visuomene skyriaus nuotrauka.

Šią savaitę valstybinis Juodeikių tvenkinys pasipildė karpiais – čia įleista beveik 12 tūkst. šios rūšies žuvų.
Ne visi žvejai linkę laukti, kol žuvys paaugs. Aplinkosaugininkai baudžia mažeikiškius, sugavusius ir nepaleidusius neleistino dydžio žuvų.

Žuvys įveistos valstybės lėšomis, jos dvi vasaras buvo auginamos Prienų rajone esančiame Žuvininkystės tarnybos Pietų regiono žuvivaisos skyriuje.
Juodeikių tvenkinys karpiais pastaraisiais metais pildytas ne pirmą kartą – praėjusių metų lapkritį į jį suleista beveik 10,7 tūkst. žuvų, šių metų kovą – 12 tūkst.
Įžuvinimas tampa ir galvos skausmu aplinkosaugininkams – įleidžiami karpiai yra gerokai mažesni už tuos, kuriuos leidžiama žvejoti (40 cm ilgio), todėl mažesnes žuvis sugavę žvejai jas privalo iškart paleisti, tačiau nesąžiningų žvejų, kurie, sužinoję apie įžuvinimą, skuba prie tvenkinio ir traukia šiuos ką tik suleistus karpius, netrūksta.
Po kovo mėnesį vykusio įžuvinimo Mažeikių aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai surengė reidus ir nustatė, jog du piliečiai pagavo ir nepaleido 6 draudžiamo dydžio karpių, dar pas du žvejus buvo rasta po vieną draudžiamo dydžio žuvį. Žuvų ištekliams iš viso buvo padaryta 520 eurų žala, ją teko padengti nusižengusiems žvejams.
„Nuo rugsėjo pakilo žuvų ištekliams padarytos žalos įkainiai ir dabar vienas sužvejotas karpis, kurio ilgis neviršija nustatytos ribos, įvertintas šimtu eurų, todėl tokie žuvų „mylėtojai“ turėtų pagalvoti. Kovą mūsų reidai buvo dažni, ir šiuo atveju savo ruožtu mes rengsime reidus prie tvenkinio ir netoli jo“, – sakė inspekcijos vedėjas Nilius Kupliauskas.
Šiais metais į penkis rajono vandens telkinius buvo įleista beveik tūkstantis lydekaičių, iki metų pabaigos tikimasi juos dar papildyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*