Tverai prisipildė dzūkiško, aukštaitiško, žemaitiško ir pajūrio folkloro dainų skambesio

Rietavo savivaldybės kultūros centro Tverų filialas XI folkloro festivalį „Užsilėpso aš ont kalna“ surengė ne Lopaičių piliakalnio komplekse, kaip įprastai, o miestelio centre esančioje estradoje. Nors dėl nebaigtų piliakalnio rekonstravimo darbų ansamblių susitikimų vietą ir teko pakeisti, tradicija į festivalį kviesti kolektyvus iš įvairių regionų išlaikyta.

Birželio 16-ąją pirmieji į sceną lipo žemaičiai – Varnių kultūros centro tradicinės muzikos grupė „Vo kāp…“ (vadovas Arūnas Gedmantas). Ansamblis, įsikūręs prieš aštuonerius metus, dainuoja tradicines žemaitiškas ir XX a. pradžios romantines dainas.
Su Aukštaitijos folkloru festivalio žiūrovus supažindino Panevėžio kultūros centro ansamblis „Pulkelis“ (vadovas Alpas Mulevičius). Šis kolektyvas gyvuoja jau 24 metus, kasmet surengia apie 15 pasirodymų, dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose, regioniniuose festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje.
Iš Dzūkijos į Tverus šiemet atvyko Varėnos kultūros centro folkloro ansamblis „Žeiria“ (vadovė Vaida Naruševičiūtė). Kolektyvas gyvuoja nuo 2010-ųjų, jam suteikta I mėgėjų meno kolektyvo kategorija. Ansamblyje dalyvauja įvairaus amžiaus ir įvairių profesijų žmonės, kuriuos vienija meilė savo kraštui ir liaudies dainoms. Į festivalį dzūkai atvežė Varėnos krašto folkloro dainas, šokius ir žaidimus.

Pajūrio dvelksmas pasijautė į sceną užlipus Priekulės kultūros centro Drevernos skyriaus folkloro grupei „Žvejytės“ (vadovė Virgina Asnauskienė). 2014 metais susibūręs ansamblis rengia ne tik koncertines, bet ir edukacines programas. Dalyvauja turistinėje-edukacinėje programoje „Žuvies keliu“, o savo parengtą programą „Į žvejus eisiu“ pristato į Dreverną atvykstantiems svečiams iš Lietuvos ir užsienio. Tveriškiams kolektyvas dovanojo Mažosios Lietuvos regiono muzikinį folklorą ir smagius pasakojimus šišioniškių tarme.
Namiškiai – Rietavo savivaldybės kultūros centro Tverų filialo folkloro ansamblis „Kermušie“ (vadovas A. Gedmantas) – pasirodė paskutiniai. Žiūrovams jie pristatė programą, su kuria dalyvaus ir Lietuvos dainų šventėje „Kad giria žaliuotų“.
Šoko, dainavo, buvimu kartu mėgavosi festivalio „Užsilėpso aš ont kalna“ dalyviai, o koncertinei programai pasibaigus, klausėsi padėkos ir sveikinimo žodžių, kuriuos jiems skyrė Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis, Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė (kultūrai) Jolanta Bertauskienė, Tverų seniūnas Antanas Zalepūgas, Tverų bendruomenės pirmininkė Loreta Lidekauskienė.

Rita Stančiukienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto