TVF: Lietuvai gali tekti įsivesti naujų mokesčių

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Tarptautinis valiutos fondas (TVF) pritaria Lietuvos Vyriausybės siekiams įvesti naujus mokesčius tam, kad būtų sumažintas valstybės biudžeto deficitas.

Laukia nepopuliarūs sprendimai

Pirmadienį Premjeras Algirdas Butkevičius buvo susitikęs su TVF misijos Lietuvoje atstovais ir jos vadovu Kristofu Klingenu.
Pastarojo teigimu, nors Lietuvos finansiniai rodikliai yra geri, tačiau papildomi mokesčiai leistų sukaupti daugiau lėšų biudžete.
„Finansinis deficitas vis dėlto siekia 2,5 proc. BVP, o mes tikimės, kad jis kada nors pasieks nulinę ribą. Vyriausybė jau keletą metų imasi tam tikrų korekcijų ir jos yra labai sėkmingos. Vyriausybės išlaidos yra vienos mažiausių visoje Europos Sąjungoje. (…) Korekcijos yra labai sėkmingos, bet vis tik gali tekti priimti naujų mokesčių. Dar tiksliai neaišku, kurioje srityje, bet tie mokesčiai yra reikalingi, bet žinoma, tokie sprendimai nebus populiarūs“, – kalbėjo TVF atstovas.

Naujų mokesčių nereikia?

Prezidentė Dalia Grybauskaitė praėjusią savaitę teigė, jog šiuo metu nereikia jokių naujų mokesčių, o lėšų į valstybės biudžetą tam, kad būtų kompensuotos per krizę sumažintos pensijos, galima gauti iš ekonomikos augimo.
Valstybės vadovė kalbėjo, jog mokesčiai reikalingi tik tada, kai yra susiklosčiusi ypatinga finansinė padėtis arba vienas iš ekonominių rodiklių yra labai prastas. Šiuo metu, anot D. Grybauskaitės, šalyje nėra nei to, nei to.

2 Atsakymai į “TVF: Lietuvai gali tekti įsivesti naujų mokesčių”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Reikia mazinti Seimo nariu skaiciu per puse ir palikti tik pacius saziningiausius!! Reikia mazinti ju atlyginimus iki minimumo!!! Uztenka tyciotis is is Lietuvos liaudies!!! Tas pats ir su LT miestu savivaldybemis..

  2. Vardas (privalomas) parašė:

    Lietuvoje daugiau ir negirdesi,kaip nauju ir padidintu mokesciu ivedima! Kas gi darosi? Ir dar stebimasi,kodel lietuviai palieka Lietuva?! Kada gi atlyginimai bus ,kaip kitose issivysciusiose ES salyse? Pvz.Vokietijoje.Austrijoje ir kt…Kuo mes prastesni? Dirbam kaip ir kt.ES salyse,taciau atlyginimai ,tiesiog daug mazesni! Tai ,kaip isyventi ,kame gi reikalas? Kaip kurti ateiti Lietuvoje jaunimui,kaip isgyventi kt.zmonems?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto