Tyrimas: duona išties kasdieninė

Dažniausiai lietuviai vartoja juodą (62 proc.), baltą duoną (60 proc.) ir batoną (53 proc.). Eltos nuotr.

Kasdien duonos gaminius vartoja 80 proc. lietuvių, parodė birželį atliktas Lietuvos gyventojų tyrimas.

Renkasi tradicinius gaminius

Tyrimo duomenimis, 53 proc. šalies gyventojų duoną valgo 1–2 kartus per dieną, 23 proc. – 3–4 kartus, likę 4 proc. – 5 ir daugiau kartų.
Tokius rezultatus parodė birželį atliktas Lietuvos gyventojų tyrimas.
Visai duonos nevartojantys teigė 3 proc. apklaustųjų, 8 proc. duonos gaminiais vaišinasi kas antrą dieną, 5 proc. – kartą per savaitę, 4 proc. – dar rečiau.
Dažniausiai lietuviai vartoja juodą (62 proc.), baltą duoną (60 proc.) ir batoną (53 proc.). Vis didesnį populiarumą pastaruoju metu pelno sumuštinių ir juoda duona su priedais.
Kitas duonos rūšis (baltą duoną su priedais, įvairias nesaldžias bandeles, namuose keptą duoną) lietuviai renkasi retai.

Duoną su priedais mėgsta ne visi

Panašios tendencijos atsispindi ir pakuotos duonos pirkimo įpročių statistikoje. Rinkos tyrimų bendrovės „Nielsen“ duomenimis, 2011 m. gruodžio – 2012 gegužės mėnesiais daugiausiai buvo nupirkta batono (33,6 proc.), juodos (25,1 proc.) ir baltos (24,7 proc.) duonos.
Kiek mažiau buvo perkama sumuštinių (8,2 proc.) ir ruginė duona su sėklomis (6,7 proc.). Likusius pakuotos duonos pardavimus sudarė batonai su sėklomis, nesaldžios kvietinės bandelės ir ruginės porcinės duonelės.
„Fazer Lietuva“ generalinis direktorius Mindaugas Snarskis įsitikinęs, jog duonos valgymo įpročiai lietuvių galvose ir širdyse yra giliai įsišakniję, todėl didelių staigmenų čia būti negali.
„Vis dėlto pastebime, jog Lietuvos vartotojai pradeda eksperimentuoti ir lengviau priima siūlomas naujoves, tokias kaip duona su priedais. Duonos vartojimo būdai ir progos taip pat plečiasi – dažniau ja užkandžiaujama tarp pagrindinių dienos valgymų, lengvai paskrudinus ir pagardinus sviestu mielai siūloma netikėtai užklupusiems svečiams“, – komentavo jis.

Daugiausia duonos suvalgoma rytais

Tyrimo duomenimis, nors juoda duona dažniausiai vartojama pusryčių metu, nedaug atsilieka ir pietų bei vakarienės stalas. Nauja tendencija – juoda duona užkandžiauti tarp pagrindinių dienos valgymų, taip pat ši duonos rūšis dažnai pasirenkama iškyloms.
Dauguma lietuvių pusryčių stalui ruošia sumuštinius, todėl jiems skirta duona dažniausiai valgoma rytais. Stebėtina, tačiau iškyloms sumuštinių duoną renkasi tik 8 proc. apklaustųjų, tuo tarpu dažniausiai gamtoje valgomas batonas (30 proc.).
Skirtingų duonos rūšių vartojimo būdai kardinaliai nesiskiria – tiek juodą, tiek baltą bei duoną su priedais lietuviai dažniausiai naudoja sumuštiniams gaminti, užkandai prie sriubų, mažiau – kartu su pagrindiniais patiekalais bei salotomis.
Sumuštinių duona dažniau pasirenkama skrudinti bei valgyti su pagardais, tuo tarpu juoda duona su priedais – užkandžiaujama.
Tyrimas buvo vykdomas 2012 m. birželio 8–27 dienomis, buvo apklausta 1 tūkst. 30 15–74 metų amžiaus atsitiktinai atrinktų Lietuvos gyventojų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto