Tyrimas: lietuviai vaikus finansuoja net jiems suaugus

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Dauguma Lietuvos gyventojų savo suaugusius vaikus finansiškai remia tol, kol šie patys tvirtai atsistoja ant kojų, o dalis netgi yra pasiryžę padėti vaikų šeimoms, kol užaugs anūkai.

Suaugusius vaikus remia pusė apklaustųjų

Tokius rezultatus atskleidė draudimo grupės „PZU Lietuva“ užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta visuomenės apklausa.
Net 54 proc. apklaustųjų patikino remiantys savo suaugusius vaikus. Neapsisprendusių dėl paramos tėvų buvo apie 30 proc.
Turimi duomenys taip pat rodo, kad kas trečias žmogus, apsidraudęs gyvybės draudimu, tokiu būdu kaupia lėšas vaikų ateičiai. Kas penktas gyvybės draudimą turintis žmogus mirties atveju draudimo išmoką skiria vaikams.

Populiarėja ilgalaikis kaupimas

„Matome tendenciją, kad Lietuvoje tėvai pasiryžę visomis išgalėmis padėti savo vaikams atsistoti ant kojų – vaikams padedama ne tik suteikiant įprastą išlaikymą, būstą, bet ir remiant pinigais. Remti vaikus pasiryžę net ir jauni žmonės: beveik keturi iš dešimties trisdešimtmečių teigia padėsiantys vaikams tol, kol reikės. Vadinasi, tai yra labiau tėvų nuostata nei neišvengiamybė. Tiesa, jauni žmonės pradeda kaupti savo vaikų ateičiai nuo mažumės. Be to, dalis tėvų įvertina, kokius didelius nuostolius vaikams ir šeimai atneštų tėvų liga ar netektis, todėl apsaugo šeimą gyvybės draudimu“, – tyrimo rezultatus komentuoja „PZU Lietuva gyvybės draudimas“ generalinis direktorius Zbignevas Gaverskis.
Pasak gyvybės draudimo eksperto, ilgalaikis kaupimas vaikams šiandien tampa vis populiaresnis. Z. Gaverskis yra įsitikinęs, kad noras padėti suaugusiems vaikams yra susijęs su mūsų tradicijomis ir šeimų pavyzdžiu, todėl vargu ar Lietuvoje greitai įsigalės nuostata, jog suaugę vaikai privalo save išlaikyti patys.

4 Atsakymai į “Tyrimas: lietuviai vaikus finansuoja net jiems suaugus”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Viskas uzkliuna! Kelkit zmonems atlyginimus,mazinkit mokescius ir grazinkit zmonems pencijas! Nesidairykit po gyventoju asmeninius reikalus!

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  O jau musu Valstybe duoda jaunajai kartai? Gerai,kad tevai nenusigrezia nuo savo vaiku. Gerai,kad vaikai suauge patys randa darbo ir isvyksta i uzsieni,kad pragyventu .Dauguma ir tevus savo islaiko,kuriems nera sansu rasti Lietuvoje darbo del amziaus ribos. Bepigu kalbeti valdziazmogiams,kurie gyvena is mokesciu moketoju pinigu,bei iv,sukciaudami…

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  O ka gi sako higieniste ponia Macijauskiene? Kaip ji, su tuo sutinka?

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  Kam cia taip pavydas bamba grauzia? Ta,kad musu LT Valstybe nespasirupina musu jaunais zmonemis. Mokslai mokami,pragyvenimas bendrabutyje taip pat.Baige mokslus, dauguma aunuoliu neranda sau darbo pgl.savo specialybe . Manau,jeigu jau jaunimas mokosi ir moka uz mokslus didziulius pinigus,tai jis turi buti garantuotas del savo darbo vietos pabaigus mokymo istaiga O kur dar maitinimas ir apsirengimas? O juk jaunam norisi ir truputi pramogu,patys jauni buvom, zinom. Atvirai pasakius, dabartiniai laikai jaunimui ,sunkesni,nei musu laikais. Ka uzdirba,ta atiduoda mokesciams. Stai,kaip musu ES salyje,Lietuvoje. Mokesciai didesni uz atlyginimus. O kodel kitose ES taip nera? Atlyginimai uz ta pati darba,tris kart didesni! Todel ir vyksta jaunimelis masiskai,kartu su savo teveliais is Lietuvos .Nes Lietuvoje jaunimui sanso kurti savo ateiti lb.mazai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto