Tyrimas: vartojimas po truputį atsigauna

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vasarį pirmą kartą per pastaruosius tris mėnesius užfiksuotas nežymus vartojimo augimas. Tačiau vartojimo lygis vis dar išlieka gerokai žemesnis nei praėjusiais metais tuo pačiu metu, rodo „Maxima LT“ fiksuojamas pirkėjų mėnesio išlaidų indeksas.

Įtaką daro sumažintos produktų kainos

Anot „Maxima LT“ generalinio direktoriaus Žydrūno Valkerio, vartojimas pradėjo pamažu augti žmonėms susigyvenus su naująja valiuta ir ją perpratus.
Vasario mėnesį labiausiai augo mėsos gaminių, žuvų, kiaušinių, šaldytų gaminių, prieskoninės bakalėjos, konservų, prekių gyvūnų priežiūrai ir gyvūnų ėdalo, aprangos bei avalynės, knygų, taip pat augalų sėklų pardavimai. Pardavimų augimui didžiausią įtaką darė sumažintos reguliarios šių produktų kainos ir sezoniškumas.

Auga pasitikėjimo rodiklis

Apie tai, kad vartotojų nuotaikos gerėja, rodo ir šalies Statistikos departamento fiksuojamas vartotojų pasitikėjimo rodiklis. Smarkiai nukritęs paskelbus apie euro įvedimą praėjusių metų rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais, vartotojų pasitikėjimo rodiklis jau kelis pastaruosius mėnesius stabiliai auga.

One Reply to “Tyrimas: vartojimas po truputį atsigauna”

  1. MANO parašė:

    koks tyrimas? Žmonės priversti skaičiuot kiekvieną centą, nera už butą kaip susimokėt, mokam dalimis. O valdžia vis suka galva kaip išpešt pinigėlių, neteikiant paslaugų ir suranda…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto