Tyrimų, susijusių su smurtu tarp artimųjų, sumažėjo

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Praėjusiais metais ikiteisminių tyrimų dėl smurto artimoje aplinkoje buvo pradėta pusšimčiu mažiau negu užpernai. Tačiau ši statistika nereiškia, kad smurtaujama mažiau.

Konfliktavo neblaivūs sugyventiniai

Policijos pareigūnai pastebi tendenciją, kad ikiteisminiai tyrimais dėl smurto artimoje aplinkoje dažniausiai yra pradedami po savaitgalio arba tą laikotarpį, kai išmokomos įvairios socialinės išmokos. Tuo metu ir alkoholis liejasi laisvai, ir aistros bei emocijos veržiasi per kraštus.
Ir vis dėlto pirmoji šių metų savaitė tapo išskirtine – buvo pradėtas vienintelis ikiteisminis tyrimas. Kaip liūdnai juokavo pareigūnai, po Naujųjų metų sutiktuvių žmonės „ilsėjosi“…
Deja, „poilsis“ truko neilgai – jau antradienį pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl fizinio skausmo sukėlimo, už ką gresia laisvės atėmimas iki dvejų metų.
Praėjusiais metais iš Mažeikių rajono gyventojų gauti 722 informaciniai pranešimai apie patirtą smurtą (užpernai tokių skundų buvo gauta 674). Ne visi šie skundai virto ikiteisminiais tyrimais dėl smurto artimoje aplinkoje – jų pradėta tik 324 (užpernai – 405).

Plačiau skaitykite laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto