Ugdymo įstaigose daugėja sergančių mokinių

Nuotr. iš SAM archyvo

Statistikos departamento pirmadienio duomenys byloja, kad sergančiųjų COVID-19 liga yra ne ką daugiau nei prieš savaitę. Tačiau susirūpinimą kelia tai, kad infekcija dėl kontaktinio ugdymo vis sparčiau braunasi į mokyklas, penktadienio duomenimis, liga sirgo arti šimto mokinių. Tai pats didžiausias skaičius per visą pandemijos laikotarpį.

Situacija skaičiais

Pirmadienio duomenimis, Mažeikių rajone yra 421 vienas sergantysis COVID-19 liga. Septynių dienų paros vidurkis – 35 nauji atvejai. Nors jis yra dviem atvejais mažesnis nei prieš savaitę, tačiau naujų atvejų per 14 dienų rodiklis, tenkantis 100 tūkst. gyventojų, gerokai šoktelėjo – yra visu šimtu didesnis nei praėjusią savaitę.
Teigiamų tyrimų dalis sudaro beveik dvylika procentų.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Telšių departamento Mažeikių skyriaus duomenimis, praėjusią savaitę Mažeikių rajone registruota 14 COVID-19 ligos protrūkių: 9 – ugdymo įstaigose, po vieną – gamybos, statybos srityse, paslaugų įmonėje, du – asmens sveikatos priežiūros įstaigose.
Praeitą savaitę 88 proc. užsikrėtusiųjų nustatyta SARS-CoV-2 L452R mutacija, būdinga Delta viruso atmainai.
Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus išsakė susirūpinimą dėl ugdymo įstaigų. Penktadienio duomenimis, COVID-19 liga sirgo 94 mokiniai, 21 pedagogas ir 8 aptarnaujančiojo personalo darbuotojai. Saviizoliacijoje – 149 mokiniai (ugdytiniai), 6 pedagogai ir vienas darbuotojas.

Trečdalis – šeiminiai atvejai

Šiuo metu privalomoje izoliacijoje yra 522 žmonės, tai keliautojai ir sąlytį su sergančiuoju COVID-19 turėję asmenys. Naujų savaitės atvejų epidemiologinės situacijos analizė rodo, kad šiek tiek padaugėjo atvejų, kurių užsikrėtimo aplinkybės nežinomos – jie siekė 37 proc. Nors šeiminių atvejų sumažėjo, bet jie sudarė beveik trečdalį.
13,2 proc. naujų užsikrėtimų užfiksuota vaikų ugdymo įstaigose, beveik dešimt procentų – gydymo įstaigose, tai dvigubai daugiau nei savaitę prieš tai.
Registruoti susirgimai darbe, socialinės globos įstaigoje, įvežtiniai atvejai.
Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto