Ugdymo vadovų pasitarime – apie etatus, taupymą ir galimas reformas

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Į pirmąjį šiais metais vykusį gamybinį pasitarimą rinkosi rajono ugdymo įstaigų, kurių šiuo metu yra 51, vadovai.
Pasitarimo metu susirinkusieji buvo supažindinti su švietimo būkle, įvardyti trūkumai, aptartos finansinės problemos.
Pirmame šiemet švietimo įstaigų direktorių pasitarime dalyvavo ir rajono Savivaldybės vadovai.

Pagalvoti, ką atleisti

Su rajono švietimo būkle, problemomis ir galimais jų sprendimo būdais, kas ugdymo įstaigų laukia ateityje, supažindino Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus. Jis pažymėjo, kad nuo šiol visi  tiek geri darbai, tiek trūkumai bus įvardijami konkrečiais ugdymo įstaigų pavadinimais ir jų vadovų pavardėmis.
Siekiant efektyvesnio mokyklose turimo darbuotojų skaičiaus sudarymo, vedėjas kvietė bendrojo ugdymo įstaigos vadovus jau dabar gerai apgalvoti, su kuriais pedagogais teks atsisveikinti, kad būtų galima numatyti lėšas jų išeitinėms kompensacijoms apmokėti.
„Neturėtų būti taip, kad aštuoniolika pamokų dalijasi trys mokytojai, o paskui jie skundžiasi, kad gauna mažą atlyginimą“, – teigė vedėjas ir priminė, kad, susidarius tokiai situacijai, pedagogai turi parašyti prašymą, kad sutinka dirbti tokiu krūviu.
Vedėjas taip pat kalbėjo apie klasių komplektavimą, kaimo mokyklų vadovų prašė nurodyti realų mokinių skaičių, o mokslo metų pradžioje negaudyti vaikų iš miesto

Plačiau skaitykite laikraštyje.

24 Atsakymai į “Ugdymo vadovų pasitarime – apie etatus, taupymą ir galimas reformas”

 1. šiaip jau parašė:

  savivaldybės vadovai neturi tiek įgaliojimų pakeisti darbo kodekso , tad teks laukti kol priims naują ,o tada gal ir pensininkams nebeleis dirbti, bet ko gero ir tu patapsi tuo pensininku,juk nežadi 50m. mirti ,ir vėl viskas suksis ratu,nes tada ir tu norėsi dar užsidirbti ,nes pensija bus maža ,o gal tada visai nebemokės

 2. to o parašė:

  Tu nesupratai, kalba eina apie dirbančius vadovus pensininkus. Jie gauna didelius atlyginimus ir dideles pensijas. Čia turi būti griežta rajono vadovų pozicija, suėjo pensija, užleisk vietą kitam. Vadovas pensininkas – nesuderinamas dalykas.

 3. o parašė:

  kuriame darbo kodekso straipsnyje numatyta atleisti dirbantį pensininką ,kai seimas išleis įstatymą, tada be problemų išeis visi pensininkai, įskaitant savivaldybę, švietimo skyrių, seimą ir t.t O tada galės jauni dirbantieji iš savo minimalių algų pridurti seniems tėvams nes jiems neužteks ne tik komunaliniams mokesčiams ,bet ir vaistams.

 4. Tiesa parašė:

  O kodėl iki šiol dar kai kurie ugdymo vadovai dirba jau senai sulaukę pensinio amžiaus ? Kaip jiems gerai, jie gauna algas ir pensijas, nors jų kolektyvuose yra jaunų žmonių, su dar didesne kompetencija bet jų niekas net matyti nenori. Matomai kažkam iš savivaldybės vadovų yra naudinga, kad vadovauja pensininkai.

 5. Viltara parašė:

  Akmenės rajonas prieš kelis metus ryžtingai įvykdė mokyklų reformą. Dabar ten viskas savo vietose- mokyklos optimizuotos, tinklas sutvarkytas pagal realų vaikų skaičių ir poreikį ,ir puikiai veikia, mokytojų atlyginimai vieni didžiausių Lietuvoje. O Mažeikių rajonas trypčioja ir trypčios iš neryžtingumo ir pataikavimo savų interesams. Imkitės ryžtingų , nors nepopuliarių tarp mokytojų, veiksmų. Negi negalit realios analizės atlikti?

 6. parašė:

  Santarvėj rašo: Vedėjas kalbėjo apie mokinio krepšelio skaičiavimo metodiką. Jis stebėjosi, kad su praėjusiais m. vas mėn. paskelbtais krepšelio skaičiavimo metodikos principais kai kurių ugdymo įstaigų vadovai dar nėra susipažinę, o kai kurie teigė, kad iš vis apie jų paskelbimą nieko nežino. Tai kad visėms aišku, kad sumažėjus mokinių skaičiui nuimamos lėšos, bet kodėl tiek, kas paaiškins, o kad metodikoj nerondu straipsnio pagal kurį nepadaugėjus mokinių Kalnėnų mokykla gauna vėrš 20 t.eurų tai kas tu paaiškins skaityk to metodiką neskaitęs , o gal čia bova nuruodyms iš aukščiau nevykdyte tos metodikos.

 7. jau parašė:

  turbūt 8m. daugiau nieko ir negirdim taupyti ir taupyti, bet kažkaip rajono valdžia irgi nepaskaičiuoja ,atliko renovaciją Kapėnų mokykloj ,o pasirodo ,kad prieš tai niekam nebuvo įdomu ,kad ten vaikų nėra, svarbu padėjo +,renovavo Buknaičių mokyklą ,pasirodo ir ten nėra kam mokytis ,bet +yra.O ten kur reikia, tegu vėjas švilpia pro langus.Todėl kartais ir galvoji, ar visi taip jau ir pasiruošę taupymui….

 8. oi parašė:

  kaip Kalnėnų mokyklos direktore patapo Arbatauskienė – viskas aišku – socdemų Nagienės sesuo. Dabar dar gražiau – visuomenės sveikatos biuro vadove tapo Renata Laucevičienė – Arbatauskienės dukra ir Nagienės teta. Kas bus toliau? Dar yra viena Arbatauskienės dukra. Kaži kuo giminės įtaisys? Taip ir vargstam mokykloj su giminėmis.

 9. Tapati parašė:

  Manau kad reikia kreiptis į švietimo ir mokslo ministeriją, nes mokymo lygis kaimo mokyklose, būtent Mažeikių rajone lygus 0. Pati esu jauna specialiste karjera pradejusi kaimo mokykloj, baisu daugiau nėra ką pasakyt…

 10. SKAITYTOJA parašė:

  O man kažkaip kyla klausimas dėl vaikų pavėžiojimo. Važiuoja tuo pačiu metu 2 autobusai į vieną pusę, gudruoliai direktoriai su savo palyda parašo raštus tėvų vardu, jie pasirašo ir pristato į rajoną. Žiūrėkit, kiek myli musų mokyklą tėvai. Tai direktorius administracijos ir tėškia jiems pinigų saują. O ugdymas ten aukštumoje? Ar tik ne biudžeto lėšų švaistymas. Juk visais laikais tėvai rinko mokyklas savo vaikams. Tai butus žiemos laiku samdė, tai vėl kažkaip sukosi. O čia dabar karkia kad nėra pinigų. Tvarkykit maršrutus, apvažiuokit, įsitikinkit ir pamatysit realią padėtį, brangieji.

 11. Tapati parašė:

  Ne tik, kad vilioja, bet kai kurios kaimo mokyklos nusamdo autobusiuką, kad mokiniai iš miesto atvežami būtų. Už šią paslaugą kiekvieną mėnesį susimoka mokytojai iš savo algų. Ir graudu ir juokinga..

 12. savita nuomonė parašė:

  Rašo neviliot vaikų iš miesto… O ar žinoma švietimo skyriaus vadovams, kad po miestą pakiemiais valkiojasi greičiausiai samdyta Židikų gimnazijos vadovų kažkokia senė ir vilioja vaikus pas juos? Ir ypač taiko pas vargingesniai gyvenančius , remiamus. Siūlo, kad ten bendrabutis , vaku jums nereiks rūpintis, pinigų jum patiem daugiau liks ir panašiai.

 13. A parašė:

  PARODOMASIS ŠOU ŽINIASKLAIDAI IR RAJONO VADAMS, BET TAM REIKĖTŲ IR PROFESIONALIAI PASIRUOŠTI JUO LABIAU NEKALBĖTI NETIESOS…

 14. pilietis parašė:

  Kaip taisyklė, kai esi neįgalus priimti sprendimus – ieškok kaltų. Vietos valdžia jau seniai turėjo sutvarkyti mokyklų tinklą. Atėjo laikas pripažinti, kad nepriėmė sprendimų ir tegul kiša tą žmogišką faktorių,gal pateisinsime kad buvo nerįžtingi alia siekė saugoti kaimo ,,židinius“ ir rinkėjų balsus, bet kad ieško kaltų patys būdami kalti, iššaukia tik panieką ir apgailėtinai atrodo.

 15. To nuomonė parašė:

  Apie ką čia Jagmino ar Kalnėnų

 16. nuomonė parašė:

  Tikrai manau,kad pensijinio amžiaus vadovai turi išeiti į pensiją,o ne dirbti.Jau laikas ilsinti pensininkėms nervus,o ne kasdien savo zyzimais ,nuolatiniais priekaištais gadinti gyvenimą darbuotojams.Nusibodo tas amžinai susiraukęs mūsų pensininkės veidas…

 17. Vardas (privalomas) parašė:

  SPEKTAKLIS

 18. ponia Laima parašė:

  o kiek pačiame svietimo sk. specialistu tegul jie apsimažina

 19. ponia Laima parašė:

  Prie ko čia vadovai ir Jūsų palūkanos bankui, reikia gyventi taip ,kad nereikėtų sėdėti banko kišenėj.jauni nori visko greitai ir iš karto, norėkit palengva,susitaupysit ,ką numatėt įsigysit , nereiks bankui palūkanų mokėti. O jei lėšų trūko tai ir tie jauni vadovai nieko nesumąstė ,vis tiek neišmokėjo atlyginimų laiku. Tai aš manau,kad nesvarbu amžius ,o svarbu kaip dirba, be to vedėjas dar nėra įstatymų leidėjas,Darbo kodekse nenumatytas amžiaus cenzas ,kurio sulaukus reikia atleisti darbuotoją,tam reikalingi kiti kriterijai.

 20. Tai va parašė:

  Jūs tik pagalvokit kiek prisireiks naujų šviesoforų………

 21. Ponia Laima parašė:

  Jus tikriausiai ne nenumanote,kokia atranka,ir kokius reikalavimus turi ivykdyti jaunas specialistas norintis laimeti atranka i vadovo pareigas.Lietuvoje,tai misija neimanoma.Jaunu vadovu mokyklom nereikia.Karteles uzkeltos tiek,kad jas iveikti praktiskai neimanoma.Deja.

 22. apas parašė:

  Teisybė,kad senstame visi,bet deja ne visi vienodu greičiu.

 23. Pagarba parašė:

  Lazda turi du galus…..gali atsisukti kitu galu…..juk senstame visi….

 24. Laima parašė:

  Gerb. vedėjau, reikėtų tik ryžto ir Jūsų, realių, pastangų, kad pensinio amžiaus pedagogai, vadovai paliktų darbo vietas, o jas užimtų dirbantys jauni specialistai, auginantys vaikus, mokantys palūkanas bankams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto