Ugniagesiai išgelbėjo skęstantį žveją

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Rugsėjo 1-ąją savo antruoju gimtadieniu gali laikyti 75-erių metų mažeikiškis – iš šaltų Juodeikių tvenkinio vandenų jį ištraukė Mažeikių objektinės priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiai gelbėtojai.

Vidurdienį šiame tvenkinyje nuo kranto žvejojęs vyras pastebėjo apie pusės kilometro atstumu nuo kranto tvenkinyje besikepurnėjantį žmogų ir apie tai pranešė skubios pagalbos telefonu 112.
Gavus pranešimą apie skęstantį vyriškį, ant kojų buvo sukeltos specialiosios tarnybos, per devynias minutes pirmieji prie tvenkinio su gelbėjimo valtimi atskubėjo ugniagesiai gelbėtojai iš naftos perdirbimo gamyklos ir puolė į tvenkinį. Priplaukę prie skęstančiojo pareigūnai jį įkėlė į gelbėjimo valtį. Į krantą jie taip pat parplukdė ir žvejo valtį, kuri jau buvo beveik nuskendusi.
Paaiškėjo, kad mažeikiškis žūklavo iš valties, po kurio laiko tvenkinio viduryje medinė valtis pradėjo pildytis vandens. Iki atvyko pareigūnų ekipažai, valtis dar visiškai nenugrimzdo, todėl žvejys galėjo laikytis į ją įsikibęs.
Žvejys prisipažino gelbėtojams: nuplaukti atstumą iki kranto jis nebeturėjo jėgų, tad buvo praradęs bet kokią viltį išsigelbėti.
Per gelbėjimo operaciją garbaus amžiaus vyriškis nenukentėjo, medikų pagalbos jis atsisakė. Išsigręžęs drabužius ir apšilęs vyriškis buvo nuvežtas prie automobilio.
Prieš vienuolika metų įsigaliojo Europos vandenų laivybos vidaus taisyklės, kuriose privalomas gelbėjimo liemenės dėvėjimas nėra įtvirtintas, tad žmogus pats sprendžia, kada jam apsirengti gelbėjimosi liemenę, tačiau ji privalo būti valtyje. Šiuo atveju gelbėjimo liemenės žvejys neturėjo. Pasak gelbėtojų, tokie pavyzdžiai moko, kad atsargumas žvejyboje yra būtinybė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*