Ugniagesių galvos skausmas – žolės gaisrai

Pranešimai apie žolės gaisrus ugniagesius paprastai pasiekia antroje dienos pusėje, kai į pavenčius po mokyklos pasipila paaugliai. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai skelbia pavojaus signalą – nors oro temperatūra minusinė, ugniagesiai gelbėtojai per dieną po tris kartus turi važiuoti gesinti degančios pernykštės žolės.

Nesutvarkyti pavenčiai

Telšių apskrityje mažeikiškiai, ko gero, vieninteliai susidūrė su tokia problema. O ją lemia tai, kad nesutvarkytos pro miestą tekančios Ventos pakrantės, kur veši aukšta žolė. 
Pranešimai apie žolės gaisrus ugniagesius paprastai pasiekia antroje dienos pusėje, kai į pavenčius po mokyklos pasipila paaugliai.
„Rengiame reidus ir bausime piniginėmis baudomis, nes kitos išeities nebėra. Tėvai turėtų nepamiršti, kad už dėl žolės deginimo sulaikytų paauglių išdykavimą atsakys suaugusieji. Gyventojams už žolės deginimą gresia bauda nuo 200 iki 1000 litų, pareigūnams – nuo 400 iki 1200 litų“, – sakė Mažeikių valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio specialistas Vaclovas Česnauskas.

Ugnis – iš rūsio

Laimei, kad žolės gaisrai nesutrukdė ugniagesiams gelbėtojams operatyviai reaguoti į pirmadienio vidurdienį M. Jankaus gatvėje kilusį gaisrą. Ugnis šį kartą siautėjo gyvenamojo namo rūsyje įrengtoje katilinėje. Šeimininkai iš ryto užkūrė šildymo sistemą ir nepastebėjo, kad iškrito kibirkštis. O nuo jos užsidegė katilinės patalpoje buvusios malkos, šiukšlės, plastikiniai kanalizacijos ir vandentiekio vamzdžiai. Žmonės gaisrą pajuto tik tada, kai iš rūsio pradėjo virsti dūmai. 
Patys savo jėgomis gaisro suvaldyti jie negalėjo, nes nudegė vandentiekio vamzdžiai, todėl buvo iškviesti ugniagesiai. Šie gaisrą užgesino per dešimt minučių. Aprūko visa katilinė, apdegė malkos ir kitas patalpoje buvęs namų turtas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto