Ugnies šėlsmą sutramdė kaimynai

Visiškas priešgaisrinių taisyklių nesilaikymas sukėlė gaisrą, kuris nuniokojo patalpą. Nuotrauka iš ugniagesių archyvo

Tik kaimynų dėka pavyko išvengti didelio gaisro ketvirtadienio popietę Sedoje. Siekdami užkirsti kelią tokioms nelaimėms, priešgaisrinės priežiūros poskyrio pareigūnai ragina gyventojus prieš kūrenimo sezoną suremontuoti savo krosnis.

Padėjo subėgę kaimynai

Po vidurdienio Bendrasis pagalbos centras gavo pranešimą iš Sedos: Ylakių gatvėje dega ūkinis pastatas. Kai į gaisravietę atskubėjo miestelio ugniagesiai gelbėtojai, prie aštuoniasdešimtmetį perkopusios sediškės sodybos šeimininkės ūkinio pastato, kuriame degė vienas kambarėlis, buvo subėgę kaimynai ir jau gesino ugnį.
Jų darbą baigė sediškiai pareigūnai, į pagalbą atskubėjusiųjų mažeikiškių ir Žemaičių Kalvarijos ugniagesių pagalbos nebeprireikė.
Gaisras nuniokojo visą kambarį, apdegė malkos, prie krosnies buvę suversti laikraščiai, aprūko sienos, išdužo langai. Ugniagesių teigimu, iki didesnės nelaimės tetrūko vieno žingsnio: pūtė stiprus vėjas, tad lekiančios žiežirbos ugnį galėjo įplieksti ir visiškai šalia stovinčiame mediniame name, o nuo gaisro išplitimo į kitas ūkinio pastato patalpas ir ant stogo išgelbėjo tai, kad degusio kambario lubos buvo betoninės.

Gresia piniginės baudos

Pasak valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio specialistų, krosnies priešgaisrinė būklė neatitiko jokių priešgaisrinių reikalavimų.
„Viską apie priešgaisrinę būklę pasako tai, kad krosnies durelės krito laukan, o prie jų buvo sunešti glėbiai senų laikraščių, šalia krosnies sukrauta malkų krūva. Pastangų susitvarkyti tikrai daug nereikia, o štai nuostoliai galėjo būti didžiuliai“, – žmonių nerūpestingumu stebėjosi poskyrio specialistas Vaclovas Česnauskas.
Už priešgaisrinių saugos taisyklių pažeidimus gresia bauda nuo 25 iki 250 litų, tačiau, pasak V. Česnausko, atsižvelgiant į garbų pastato savininkės amžių, buvo apsiribota įspėjimu.
Artėjant kūrenimo sezonui, pareigūnai ragina pasirūpinti krosnimis – jeigu to dar nepadaryta, prie pakuros durelių ant grindų prikalti skardos ar kitos nedegios medžiagos lakštą, patikrinti, ar krosnies sienelėse nėra tarpų, išvalyti dūmtraukius, nubaltinti kaminus, kurą sukrauti taip, kad jis nebūtų prie pat krosnies.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto