Ugnis įsisuko į grūdų džiovyklą

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Šios savaitės pradžioje Mažeikių rajone kilo du gaisrai, susiję su žemės ūkio naudmenimis. Vieną jų pavyko suvaldyti greitai, o antrasis pridarė didelių nuostolių.

Liepsnojo bokštas

Antradienį, šiek tiek po antros valandos nakties, buvo pranešta, kad Viekšnių seniūnijoje, Kapėnuose, Tučių gatvėje, atvira liepsna dega grūdų sandėlis. Gesinti šio gaisro išskubėjo Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir Viekšnių, Laižuvos bei Tryškių ugniagesių gelbėtojų ekipažai.
Ugniagesių gelbėtojų pasakojimu, dvylikos metrų aukščio skardinis grūdų džiovinimo bokštas buvo įkaitęs iki raudonumo, pro ventiliacijos angas plaikstėsi ugnies liežuviai.
Su ugnimi ekipažai kovojo iki pat septynių ryto. Jau aišku, kad nuostoliai dideli – per gaisrą išdegė bokšto vidus, sudegė 60 tonų grūdų, karštis paveikė metalines konstrukcijas, apdegė elektros instaliacija.

Gyventojai neapsikentė dūmų

Gaisro kilimo priežastis tiria Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistai. Bendrovės, kuriai priklauso grūdų sandėlis, atstovų teigimu, dar vidurnaktį visos sistemos veikė įprastu režimu, o jau po dviejų valandų apsauga pranešė, jog pro džiovyklos angas veržiasi liepsnos.
Pirmadienio vakarą sulaukta kelių skambučių iš Reivyčių – Birutės gatvės gyventojai skundėsi, kad negali būti lauke, nes deginamos ražienos ir dūmai griaužia akis. Atvykę ugniagesiai nustatė, kad pusės hektaro plote buvo deginami sugrėbti šiaudai, per valandą parankinėmis priemonėmis ugnis buvo suvaldyta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto