Ugnis nusinešė moters gyvybę

Kambaryje, kuriame aptikta gaisre žuvusi moteris, kaimynai uždegė žvakeles. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Ankstų sekmadienio rytą mūsų rajone kilo gaisras, kuriame žuvo šešiasdešimtmetė moteris. Tai pirmasis tragedija pasibaigęs ugnies šėlsmas šiais metais.
Ugniagesių gelbėtojų teigimu, išgelbėti namo gyventojos nebuvo jokių galimybių – kai atvyko pirmasis ekipažas, namo langai buvo išdužę, pro juos ir stogą veržėsi liepsnos.

Degė „alytnamis“

Pranešimas apie Račalių gyvenvietėje (Židikų seniūnija) kilusį gaisrą Bendrąjį pagalbos centrą pasiekė sekmadienį apie pusę dviejų ryto. Pranešėjas pareigūnus informavo, kad Alyvų gatvėje dega vadinamasis „alytnamis“ – vieno aukšto pastatas su mansarda.
Pirmasis į gaisravietę atskubėjo arčiausiai Račalių esančių Židikų ugniagesių komandos ekipažas, tačiau patekti į namo vidų nebebuvo jokių galimybių – pro langus ir per stogą jau veržėsi ugnies liežuviai.
Gaisras buvo taip įsisiautėjęs, kad penkios ugniagesių gelbėtojų automobilinės cisternos bei dvylika ugniagesių gelbėtojų jį gesino iki penkių ryto.
Tik užgesinus gaisrą viename iš kambarių buvo aptiktas namo savininkės šešiasdešimtmetės M. B. lavonas.

Tiriamos priežastys

Kodėl kilo šis tragedija pasibaigęs gaisras, tiria Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai.
„Didžiausia tikimybė, kad gaisras kilo dėl neatsargaus žuvusios moters elgesio. Namo šildymo sistema jau kelerius metus buvo išėjusi iš rikiuotės, malkų kūrenimo sezonui viena gyvenusi moteris nebuvo prisiruošusi, šildėsi elektriniu šildytuvu. Taip pat įtariama, kad ji galėjo užmigti, palikusi smilkstančią cigaretę“, – „Santarvei“ sakė rajono priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko pavaduotojas Gintaras Indrulis.
Ugniagesių atliekamas tyrimas rodo, kad gaisras buvo pastebėtas per vėlai, žmogaus gyvybės išgelbėti nebebuvo šansų. Savo ruožtu rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas račališkės mirties priežasčiai nustatyti.

Kaimynai buvo bejėgiai

Gaisre žuvusios moters kaimynystėje gyvena Židikų seniūnė Stanislava Valatkevičienė.
„Mūsų namas apšiltintas, langai – plastikiniai, tad įmigę jokio triukšmo nepajutome. Tik sulaukę kaimynų skambučio, kad dega gretimas namas, o žiežirbos lekia į mūsų ūkinį pastatą ir garažą, praskleidėme užuolaidas ir nustėrome – kaimyninis namas visas skendėjo liepsnose. Pirmiausia, ką padariau, tai iš savo garažo išvariau automobilį ir po to nuskubėjau į gaisravietę“, – apie tos nakties įvykius pasakojo seniūnė.
Anot moters, gaisravietėje buvo dar viena kaimynų pora, atvyko pirmieji ugniagesiai, po to – antrasis ekipažas, ir prasidėjo gaisro gesinimas.
„Baisu. Stovime prie liepsnojančio namo ir nieko negalime padaryti, esame tik stebėtojai – ugnis veržėsi pro visas angas, liepsnos šovė per stogą, karštis didžiulis. Patekti į vidų ir padėti kaimynei nebuvo jokių galimybių“, – sakė S. Valatkevičienė.

Išgirdo sproginėjant šiferį

Panašiai apie gaisrą kalbėjo ir kiti žuvusios moters kaimynystėje gyvenantys žmonės.
„Kai pastebėjome ugnį, stogas jau buvo apimtas liepsnos. Mus pažadino nuo karščio sproginėjantys šiferio lakštai. Lieka džiaugtis tik tuo, kad nebuvo smarkaus vėjo ir kibirkštys nepasklido ant gretimų pastatų“, – sakė kalbinta račališkė.
Kaip informavo Bendrasis pagalbos centras, pranešimas apie gaisrą buvo pavėluotas – jau pats pirmasis skambintojas informavo, kad namas dega atvira liepsna.

Pagalba – po pokalbio su artimaisiais

Šių metų vasarį šešiasdešimtmetį atšventusi M. B. spėjo tik kelias pensijas atsiimti. Kolūkių laikais moteris dirbo ekonomiste, po to, kaip ir daugelis tuomečių specialistų, tapo bedarbe, augino gyvulius. Po kurio laiko šeima ir gyvulius, ir žemę pardavė. Prieš kelerius metus mirė vyras. Račališkė gyveno viena, jos duktė pastaruoju metu dirba Airijoje.
„Galima tik spėti, nuo ko kilo gaisras – visos šildymo sistemos jau seniai buvo peršalusios ir nebeveikė, malkų taip pat neturėjo, šildėsi tik elektrine krosnele“, – sakė žuvusiosios kaimynė.
Pasak seniūnės, šiandien žuvusioji bus laidojama. Grįš iš užsienio duktė, o tada ir bus nuspręsta, ką toliau daryti.
„Viskas priklausys nuo to, ar dukra priims palikimą – pasodybinį sklypą ir ūkinį pastatą, ar ne. Mes galime tik padėti išvalyti gaisravietę, net transporto išvežti degėsiams neturime“, – sakė seniūnė.

Tragiškų gaisrų neišvengiama

Kaip informavo priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, šalyje per tris savaitgalio dienas kilo šešiasdešimt gaisrų, iš kurių vieninteliame Mažeikių rajone žuvo žmogus. Tą pačią dieną dar vienas gaisras kilo Mažeikiuose, apleistuose garažuose Senkelio gatvėje – degė patalpoje sukrautos padangos.
„Tragedija pasibaigęs gaisras Račaliuose yra pirmasis rajone šiais metais, kai ugnyje žuvo žmogus. Pernai ugnis pasiglemžė dvi gyvybes – Domėnuose ir Užežerėje. Užpernai tragiškų gaisrų mūsų rajone nebuvo, tuo tarpu 2009 metais ugnyje žuvo penki žmonės, o 2008 metais ugnis pareikalavo net septynių gyvybių“, – nelaimių statistiką priminė PGT viršininko pavaduotojas.

One Reply to “Ugnis nusinešė moters gyvybę”

  1. Ilona parašė:

    Baisus vaizdelis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto