Ūkininkai deklaruoja tiesiogiai vartotojui parduotą pieną

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo trečiadienio prasidėjo 2014–2015 kvotos metais rinkoje realizuoto ir nepanaudoto pieno bei jo produktų deklaravimas.
Žemės ūkio skyriui pateikti deklaracijas reikia iki gegužės 14 d.

Deklaracijoje nemažai informacijos

Žemės ūkio skyriaus vyresnioji specialistė Irena Pakulienė informavo, kad šis deklaravimas liečia tuos pieno gamintojus, kurie savo produkciją – pieną, rūgpienį, varškę, grietinę, sūrius ir kt. produktus – parduoda tiesiogiai vartotojui.  Praėjusiais metais tokių rajone buvo 39.
Pardavusieji ar kitaip perdavusieji tiesiogiai vartoti pieno ir jų produktų deklaracijoje turi pateikti duomenis apie pieno gamybą bei realizavimą. Taip pat reikia nurodyti pieno ir jo produktų likučius bei parduotų ar atiduotų tiesiogiai vartoti produktų kiekį.

Kvotų nebebus

I. Pakulienė pabrėžė, kad deklaraciją privalo pateikti ir tie pieno gamintojai, kurie nors ir turi pardavimo tiesiogiai vartoti kvotą, bet nuo praėjusių metų balandžio 1 d. iki šių metų kovo 31 d. visiškai nepardavė ar neatidavė tiesiogiai vartoti pieno ar pieno produktų. Jie deklaracijoje pieno pardavimo tiesiogiai vartoti skiltyse įrašys nulį.
Šie metai yra paskutiniai, kuriais Europos Sąjungos pieno gamintojams teikiama parama pagal Pieno gamybos kvotų sistemą. Nuo balandžio 1 d. pieno išmilžis nebebus ribojamas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto