Ūkininkams bus mokamos avansinės išmokos

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Europos Komisija, atsižvelgdama į tai, kad metų pradžioje dėl nepalankių oro sąlygų kai kurių šalių narių ūkininkai patyrė finansinių sunkumų, suteikė leidimą išmokėti avansu 70 proc. tiesioginių išmokų. Jas gaus ir apie pustrečio tūkstančio rajono ūkininkų.
Nacionalinė mokėjimo agentūra informuoja, kad išmokų pagal atskiras paramos schemas avanso dydžiai bus patvirtinti žemės ūkio ministro įsakymu. Avansinės išmokos ūkininkams bus mokamos nuo spalio 16 d. iki lapkričio 30 d.
Žemės ūkio skyriaus duomenimis, šiemet sulaukta šiek tiek per pustrečio tūkstančio paraiškų tiesioginei paramai gauti, iš viso deklaruota apie 65 tūkst. hektarų pasėlių ir žemės ūkio naudmenų.
Deklaracijų suvestiniai duomenys byloja, kad rajono ūkininkai daugiausia – apie 35 tūkst. hektarų – augina javų. Iš jų populiariausi – žieminiai kviečiai, sudarantys beveik pusę javų ploto. Vasarojaus plotai šiek tiek sumažėjo.
Apskritai rajone javų plotas sumažėjo vos ne 4 tūkst. hektarų, tačiau per pusantro tūkstančio hektarų daugiau sėjama rapsų.
Rajone populiarėja ir ankštinės žemės ūkio kultūros – pupos, žirniai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto