Ūkininkams bus skiriama parama už pieno gamybos mažinimą

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Europos Sąjunga, siekdama sumažinti pieno perteklių rinkoje, užsimojo paskatinti ūkininkus, mažinančius pieno pardavimą perdirbti.
Žemės ūkio skyriaus vedėjas Rimantas Gramas spėjo, kad Lietuvos rinkoje gali padaugėti kitų šalių pieno produkcijos.

Tikslas – sumažinti pieno perteklių

Naujoji paramos priemonė buvo pristatyta praėjusią savaitę Žemės ūkio ministerijoje vykusiame  žemdirbių ir savivaldos atstovų pasitarime, kuriame dalyvavo ir mūsų rajono Žemės ūkio skyriaus vedėjas R. Gramas.
Žemės ūkio ministerijos atstovai informavo, kad savanoriškam pieno gamybos mažinimui Europos Sąjunga (toliau – ES) skyrė 150 mln. eurų. Minėtosios paramos tikslas – sumažinti pieno perteklių ES rinkoje.
Šioje paramos schemoje galės dalyvauti tik ūkiai, parduodantys pieną perdirbti. Jie turės įsipareigoti sumažinti pieno pardavimus perdirbti šių ar ateinančių metų tris mėnesius, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu.
Numatoma išmoka – 140 eurų už toną nepatiekto rinkai pieno. Svarbu tai, kad sumažinto pieno tiekimo perdirbti kiekis turės būti ne mažesnis kaip 1500 kg.

Dar daug neaiškumų

Žemės ūkio ministerija skelbia, kad paraiškos bus renkamos iki rugsėjo 21 d. Ir tai, kad, administruojant šią paramą, aktyviai turės prisidėti savivaldybių Žemės ūkio skyrių bei seniūnijų specialistai.
R. Gramas nieko konkretaus „Santarvei“ negalėjo pasakyti apie tokių paraiškų teikimą. Kol kas dar tebelaukiama žadėtų Paramos administravimo taisyklių.
„Viskas daroma skubotai, dar labai daug neaiškumų“, – Žemės ūkio skyriaus vedėjas prisipažino, kad ne į visus klausimus, susijusius su naująja parama, galėtų atsakyti.

Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Ūkininkams bus skiriama parama už pieno gamybos mažinimą”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Nieko naujo. Juk seniai visi žinom, kad iš pašalpų geriau gyventi, kam dar karves melžti ir galvoti kaip išgyventi. O kad nebeduotų pašalpų alučiui, priverstų įsigyti karvę ir vaikus maitintų natūraliais pieno produktais, o ne europiniais konservantais, užaugtų sveika karta. Bet geriau duoti paramą, kad pereitų ūkininkai prie pašalpų gavėjų – GERA POLITIKA

  2. Rolandas parašė:

    Puikus sprendimas vokiečiams,prancūzams,lenkams ir kt. Neauginkit gyvulių,vartotojišką rinką užimsim mes,pamesdami jums centų kompensacijai,kad galėtumėt nusipikti bambalinio alaus ir nieko neveikti. Teisingai žemės ūkio rūmų pirmininkas pasakė-padedamas sūris spąstuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto