Ūkininkams nebus taikomos sankcijos už vėlavimą

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Birželio 7 d. pasibaigė pagrindinis pasėlių deklaravimas, pavėluotai paraiškos priimamos iki liepos 2 d.
Įprasta, kad už kiekvieną pavėluotą jas pateikti darbo dieną išmokų suma bus mažinama 1 proc. Tačiau šiemet Žemės ūkio ministerija, atsižvelgdama į tai, kad tęsiasi COVID-19 pandemija ir šalyje paskelbtas visuotinis karantinas, vėlavimo sankcijų taikymą atšaukė.

Žemės ūkio skyriaus vyriausioji specialistė Viktorija Šimkienė „Santarvei“ sakė, kad kasmet yra kelios dešimtys ūkininkų, kurie vėluoja laiku pateikti paraiškas ir dėl to netenka šiek tiek tiesioginių išmokų. Tačiau šiemet jų būtų buvę kur kas daugiau – iki birželio 7 d. pasėlius buvo deklaravę tik 1923 ūkininkai.
Praėjusiais metais paraiškų gauta šiek tiek per 2200, panašiai jų turėtų būti ir šiemet. Ketvirtadienio ryto duomenimis, pasėlius jau deklaravo 2074 ūkininkai.
„Laiko yra, turėtų suspėti visi, kurie nori deklaruoti be sankcijų. Šiemet deklaravimas dėl karantino vyko lėčiau, nes nebuvo „gyvosios“ eilės. Ir pagrindinio deklaravimo pabaigoje, kaip įprasta, nesulaukėme antplūdžio, nes ūkininkai žinojo, jog nuoskaitos nebus taikomos“, – situaciją komentavo specialistė.
Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto