Ūkininkų suvažiavime dalyvauja ir mažeikiškiai

Briuselyje savo teises gynę šalies žemdirbiai šiandien renkasi į suvažiavimą. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Penktadienį Kauno sporto halėje vykstančiame visuotiniame žemdirbių suvažiavime dalyvauja apie trys tūkstančiai žmonių iš visos Lietuvos, tarp jų – ir mažeikiškiai.

Išvyko pilnas autobusas

Žemės ūkio rūmų specialistė rajono savivaldai Rūta Čaplinskienė „Santarvę“ informavo, kad į suvažiavimą išvyko pilnas autobusas mažeikiškių: ūkininkai, savivaldos, kaimą kuruojančių institucijų atstovai. Kai kurie ūkininkai į suvažiavimą patraukė savo transportu.
R. Čaplinskienės teigimu, dar rudenį buvo žinoma, kad žemdirbiai rinksis į suvažiavimą, tik ilgai diskutuota dėl laiko. Pasirinktas kovas, kol ūkininkai yra laisvesni.
Paskutinį kartą toks suvažiavimas vyko prieš ketverius metus.

Aptars daugelį klausimų

Žemės ūkio rūmų duomenimis, suvažiavime turėtų nestigti ir valdžios atstovų. Žemdirbių pasiūlymai suguls į rezoliuciją, kuri bus įteikta valstybės vadovams.
R. Čaplinskienė informavo, kad suvažiavime bus sprendžiama daugelis ūkininkams šiuo metu aktualių klausimų. Bus aptarta dabartinė žemės ūkio situacija, padėtis grūdų, gyvulininkystės, pieno, daržovių ir vaisių sektoriuose.
Taip pat bus kalbama apie naują 2014–2020 m. Europos Sąjungos finansinę perspektyvą – kokie pokyčiai laukia, kokios bus žemės ūkio finansavimo galimybės. Bus analizuojami priimti sprendimai ir dėl mokestinės aplinkos. Ūkininkai akcentuoja, kad būtina persvarstyti žemės mokesčio įstatymą, aptarti pasigirstančius ketinimus žemės mokestį sujungti su nekilnojamojo turto mokesčiu. Taip pat reikia spręsti žemės pardavimo užsieniečiams problemą, nes netrukus baigsis pereinamasis laikotarpis, kurio metu parduoti žemę užsienio subjektams buvo draudžiama. Bus kalbama ir apie kaimo socialinę ir ekonominę raidą, infrastruktūros plėtros poreikį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto