Ūkininkų suvažiavime – dialogas su valdžia

Nuotrauka iš jonavoszinios.lt

Penktadienį Jonavos sporto arenoje rinkosi visos Lietuvos žemdirbiai. Nepatenkinti esama situacija šalyje ūkininkai iš valdžios norėjo išgirsti atsakymą į klausimą: „Ar reikia Lietuvai žemės ūkio?“.
Suvažiavime dalyvavo ir būrys ūkininkų iš Mažeikių.
Per 700 mažeikiškių pasirašė ir peticiją, kuri bus įteikta Europos Parlamentui.

Situacija – kritiška

Suvažiavimo iniciatoriai – Lietuvos ūkininkų sąjunga, Grūdų augintojų asociacija, Pieno gamintojų asociacija, Žemės ūkio bendrovių sąjunga ir Šeimos ūkininkų sąjunga – paaiškino, kad jo tikslas –išsakyti savo problemas, realijas ir viešai paklausti valdžios – „Ar reikia Lietuvai žemės ūkio?“ Pastebėta, kad pastaruoju metu mūsų žemdirbiai yra priešinami su visuomene, esą yra išlaikytinių luomas, nuolat prašantis paramos.
„Ir Lietuvos žemdirbiai, būdami Europos Sąjungos visaverčiais nariais, turi teisę dirbti tomis pačiomis sąlygomis kaip ir kitų ES šalių žemdirbiai. Žemės ūkio sektorius visose šalyse yra remiamas ir jo vaidmuo visuomenėje yra svarbus. O pas mus? Kadangi tylime, mums nuolat didinama mokesčių našta, parama yra nepakankama“, – situaciją žemės ūkyje „Santarvei“ komentavo suvažiavime dalyvavęs Ūkininkų sąjungos Mažeikių skyriaus pirmininkas Andriejus  Virkutis.
Pašnekovas pritarė suvažiavime išsakytoms mintims, kad situacija žemės ūkyje yra kritiškiausia per visą atkurtos nepriklausomos Lietuvos laikotarpį.

Patvirtinti dokumentai

Suvažiavimo priimtoje rezoliucijoje reikalaujama nedelsiant inicijuoti diskusijas dėl Lietuvos žemės ūkio sektoriaus ateities, parengti trumpalaikę bei ilgalaikę šalies žemės ūkio sektoriaus strategijas, deramai įvertinant sektoriaus indėlį į visos šalies ekonomiką. Svarbu ir sugrąžinti jam deramą įvaizdį mūsų visuomenėje.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

One Reply to “Ūkininkų suvažiavime – dialogas su valdžia”

  1. Solo parašė:

    Nemanau /kad ukininkai tuetu dar tureti kazkokiu pretenziju.Gyvena kaip inkstai taukuose.Tad ju reikalas.nebenorite dirbti ir gauti nepelnytas paramas.prasau.parduodat zeme ir einant dirbti kitu darbu.esate Lietuvos siurbeles ir dykaduoniai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto