Ūkininkus gąsdina šilta žiema – pasėliai žaliuoja lyg pavasarį

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Rajono žemdirbiai teigia, kad kol kas neįprasta žiema nieko blogo žieminiams pasėliams nepadarė, atvirkščiai – jie atrodo gražiai, žaliuoja lyg pavasarį.
Ir vis tik tokia situacija neleidžia ūkininkams jaustis ramiai. Žiema tik įpusėjo, jei spustelėtų šaltukas, jis pažeistų sniegu neuždengtus augalus.

Nors kol kas daugelis rajono žieminių javų, rapsų pasėlių atrodo gražiai, tačiau jau dabar aišku, kad kai kuriuos plotus gali tekti atsėti. Ypač tose vietose, kur blogai veikia melioracijos įrenginiai. Tokias mintis „Santarvei“ išsakė ir Reivyčių seniūnijoje ūkininkaujantis Valerijonas Tenys. Jo teigimu, žemdirbiai ramiai gali atsikvėpti tik tada, kai derlius aruoduose, nes niekada iš anksto nežinai, ką iškrės gamta. Per daug drėgmės rudenį, pavasarį – pasėliai išmirksta, žiemą jie gali iššusti, iššalti, vasarą išdžiūti, išgulti dėl vėtrų, liūčių.
„Čia kaip su loterijos bilietu: perki, daug tikiesi ir nieko nelaimi. Tačiau yra, kaip yra. Vieni metai blogesni, kiti – kompensuoja tai, ką prarandi“, – patirtimi pasidalijo ūkininkas.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

One Reply to “Ūkininkus gąsdina šilta žiema – pasėliai žaliuoja lyg pavasarį”

  1. Anonimas parašė:

    du derlius galės nuimti užuot verkę

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto