Ukrainos akademinė taryba Lietuvos Prezidentę paskelbė Metų žmogumi

Eltos nuotr.

Už tvirtą ir nuoseklią paramą Ukrainos nepriklausomybei šios šalies Aukščiausioji akademinė taryba Lietuvos Prezidentę Dalią Grybauskaitę paskelbė Metų žmogumi.

„Prezidentė Dalia Grybauskaitė nuosekliai ir atkakliai gina Ukrainos interesus aukščiausiu tarptautiniu lygiu remdama Ukrainos demokratijos siekį. Jos balsas girdimas iš pačių įtakingiausių tarptautinių tribūnų, patvirtindamas mūsų šalies teisę būti lygiai tarp Europos valstybių“, – rašoma oficialiame Aukščiausiosios Ukrainos akademinės tarybos rašte.
Laiške taip pat teigiama, kad D. Grybauskaitė aktyviai remia Kijevo eurointegracinius siekius, ragina tarptautinę bendruomenę saugoti Ukrainos suverenitetą. Pabrėžiama, kad asmeninis Lietuvos vadovės indėlis į Ukrainos vienybės išsaugojimą ir demokratinių principų įtvirtinimą nusipelno aukščiausio šios šalies apdovanojimo.
Metų žmogaus titulu Ukrainoje apdovanojami nusipelnę politikos, kultūros, meno atstovai už indėlį stiprinant šalies nepriklausomybę, paramą ir meilę Ukrainai, jos žmonėms, istorijai ir tradicijoms. Aukščiausiąją Ukrainos akademinę tarybą sudaro iškilūs intelektualai, visuomenės veikėjai ir akademinės bendruomenės nariai.
Šį apdovanojimą anksčiau yra pelnę popiežius Jonas Paulius II, Lenkijos prezidentas Aleksandras Kvašnevskis, Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis, Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus, ES ypatingasis užsienio politikos įgaliotinis Chavjeras Solana, Europos Tarybos generalinis sekretorius Valteris Švimeris, JAV senatorius Džonas Makeinas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto