Ukrainos karius pasieks ir mažeikiškių maskuojamieji tinklai

Maskuojamojo tinklo pynimą moksleiviams ir jauniesiems šauliams gerokai palengvino gimnazijoje
įrengtas karkasas. Nuotrauka iš Gabijos-Sodų būrio archyvo

Pavasarį Lietuvoje prasidėjusios akcijos iniciatoriai pakvietė su rusų agresija kovojantiems ukrainiečiams pagaminti maskuojamųjų tinklų. Mažeikiuose idėją pinti tokius tinklus ir rinkti vašką, kuris vėliau bus skirtas žvakėms, šildančioms ukrainiečius karius, gaminti, pasiūlė VŠĮ „Būk su manimi“ savanorės. Prie paramos akcijos darbu prisijungė jaunieji šauliai, gimnazistai.

Gabijos-Sodų jaunųjų šaulių būrio vadovė Rima Skrodenytė įsitikinusi, kad tokios akcijos moko vaikus pilietiškumo, sutelkia juos kilniam tikslui.

Ugdo pilietiškumą

VšĮ „Būk su manimi“ savanorės ne tik pasiūlė idėją, bet ir parūpino tinklams gaminti būtinų medžiagų ir audinių.
„Tinklo pynimas prasidėjo paskutinėmis balandžio dienomis Gabijos gimnazijoje. Pats tinklo pynimas gal ir nėra toks sunkus darbas, tačiau vien pasiruošimas verčia paplušėti – reikia ir supjaustyti, ir sukarpyti kelis ritinius audinio, vienas to nepadarysi. Todėl toks darbas reikalauja kolektyvinių pastangų ir tai džiugina – vaikai darbo metu bendrauja, domisi, kam šis tinklas skirtas, kartu taip ugdomas pilietiškumas“, – kalbėjo R. Skrodenytė.

Darbą pradėjo jaunieji šauliai, į tinklo pynimo procesą vėliau įsitraukė ir Gabijos gimnazistai. Pilietiškos akcijos iniciatoriai dėkingi UAB „Jubana“ vadovui Juliui Baniui už atvežtą karkasą, kuris gerokai palengvino maskuojamojo tinklo pynimą.

Perėmė estafetę

Dešimties metrų ilgio ir keturių metrų pločio maskuojamasis tinklas Gabijos gimnazijoje buvo pagamintas per keturias dienas, šis tinklas perduotas VšĮ „Būk su manimi“ savanorėms, kurios jį išvežė į paramą Ukrainai renkančią organizaciją – iš ten jis pasieks su agresoriumi kovojančią šalį.

„Norime tikėti, kad ir mes prisidėjome prie ukrainiečių gyvybių išsaugojimo. Akcijos dar nebaigėme – antradienį karkasas, skirtas tinklui pinti, pervežtas į Sodų pagrindinę mokyklą, ten pinsime dar vieną tokį maskuojamąjį tinklą“, – kalbėjo Gabijos-Sodų jaunųjų šaulių būrio vadovė.
Šioje mokykloje mokosi nemažai ukrainiečių pabėgėlių vaikų, tad tikimasi, kad prie tinklo gamybos prisidės ne tik Sodų pagrindinės mokyklos bendruomenė, bet ir vaikai iš Ukrainos.

Akcijos tęsiamos

Nuo moksleivių neatsilieka ir VšĮ „Vilties erdvė“ auklėtiniai, kurie jau riša antrąjį maskuojamąjį tinklą Ukrainos kariams.

Toliau rajone vyksta ir akcija „Pagalba Ukrainos kariams“, kurios pagrindinis tikslas – rinkti vašką apkasų žvakėms gaminti. Kad vaško būtų surinkta daugiau, prie Mažeikių rajone esančių kapinių pastatyta keturiolika specialių geltonų konteinerių. Surinktas vaškas, žvakių likučiai bus išvežti į dirbtuves Kaune.
Vien per tris akcijos mėnesius rajone surinkta ir į žvakių gamybos dirbtuves išsiųsta apie 600 kg vaško ir parafino.

2 Atsakymai į “Ukrainos karius pasieks ir mažeikiškių maskuojamieji tinklai”

  1. Santarvės klaida parašė:

    Laikraštis bei žurnalistas Vidas Stankus turi prisiimti atsakomybę.

  2. Rasa parašė:

    Straipsnis neatitinka tikrovės.
    Iniciatoriai tiesiog fiziniai asmenys, susibūrę su viena idėja.
    Pirmieji tinklą pynė neįgalieji, šauliai prisijungė gerokai vėliau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto