Ukriniškės mokėsi dirbti kompiuteriu

Kompiuterinio raštingumo kursus ukriniškėms vedė bibliotekininkė Valda Muravjovienė. Emilijos MURAVJOVAITĖS nuotr.

Keturios ukriniškės penkias dienas Ukrinų bibliotekoje lankė kompiuterinio raštingumo kursus. Išklausius jų programą ir atlikus reikalingas užduotis, moterims įteikti pažymėjimai.

Mokėsi darbo kompiuteriu pradmenų

Kompiuterinio raštingumo mokymus vedė Viešosios bibliotekos Ukrinų filialo bibliotekininkė Valda Muravjovienė, o kursus lankė ir pažymėjimus gavo Ona Juškienė, Birutė Bartkienė, Aušra Keršytė ir Virginija Pučkorytė.
Moterys susipažino su darbo kompiuteriu pradmenimis – pradėta nuo paprasčiausių dalykų, tokių kaip kompiuterinės pelės valdymas, kompiuterio sandara. Taip pat buvo mokoma, kaip saugiai naudotis internetu, elektronine bankininkyste, kaip skaityti elektroninius laikraščius, kaip naudotis „Microsoft Word“ programa.
Kursų dalyvės pabandė ir naudotis elektroninėmis planšetėmis, buvo supažindintos su jų galimybėmis.
„Moterys džiaugėsi, kad išmoko praktiškai naudotis kompiuteriu ir jau galės savarankiškai naršyti internete, tvarkyti reikalus, naudodamos elektroninę bankininkystę“, – kalbėjo V. Muravjovienė.

Kursais džiaugiasi

Kursus lankiusi O. Juškienė pasakojo, kad kompiuterio pradmenų buvo pramokusi dirbdama mokykloje, bet vėliau daug kas pasimiršo. Sužinojusi, kad bibliotekoje renkama kompiuterinio raštingumo kursų komanda, nusprendė atnaujinti savo žinias. Senjorė įsitikinusi, kad mokytis niekada ne per vėlu ir džiaugiasi tuo, ką išmoko.
„Namuose ir taip nėra ką veikti, o lankydama kursus ne tik išmokau naudingų dalykų, bet ir turėjau galimybę pabendrauti su ukriniškėmis. Nesu mėgėja sėdėti prie kompiuterio, bet kartais, spręsdama kryžiažodį, pasinaudoju visagaliu „google“. Be to, internete galima pasižiūrėti orus, filmus. Džiaugėsi tais kursais ir kitos moterys: kompiuteriu žaidžia vaikai ar anūkai, o jos iki šiol galėjo tik į tai žiūrėti. Šiais laikais tai reikalinga – ir telefone yra internetas, tad išmokome naudotis planšetėmis“, – kalbėjo O. Juškienė.

4 Atsakymai į “Ukriniškės mokėsi dirbti kompiuteriu”

 1. Gustė parašė:

  šaunios moterys, internetas pilnas galimybių. šaunuolės, kad norėjo išmokti naudotis kompiuteriu. dabar linkiu rasti kursų ir tobulintis profesijose, aš dalyvavau depiliacijos kursuose sgakademija.lt, labai patiko

 2. apas parašė:

  Su kompiuteriu dirbti ne galima,juo galima tik naudotis.

 3. as parašė:

  as galiu irgi pravest tokius kursus nemokamai,,tik kontingentas nuo 16 iki 45

 4. lolas parašė:

  Tai čia ne moterys, o unikumai. Atėjo nemokėdamos naudotis „pele“, išėjo perkandusios elektroninę bankininkystę.. ech, man Jūsų sugebėjimus…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto