Ukriniškiai apdovanoti už aktyvią sportinę ir kultūrinę veiklą

Asociacijos „Nemunas“ skirtą apdovanojimą Vilma Vžesniauskienė parvežė iš Raseinių rajono. Nuotr. iš asmeninio archyvo

Mažeikių rajone veikia per trisdešimt kaimo bendruomenių, tačiau savo įgyvendintomis įvairiomis pilietinėmis iniciatyvomis lyderiauja tik kelios. Viena iš jų – Ukrinų kaimo bendruomenė, neseniai iš Raseinių rajono parsivežusi apdovanojimą už aktyvią veiklą.

Pilietiškumas ir bendruomeniškumas visada šalia

Pilietiškumo sąvoka apima ne vieną aspektą: tai ir piliečio pareigos savo valstybei, tautai, vertybinė moralinė skalė, pagarba šalies istorijai, valstybės simboliams, dalyvavimas kuriant savo šalies ateitį.
Teigiama, kad bendruomenė ir bendruomeniškumas šiandien yra vienas pagrindinių atviros visuomenės bruožų.
Visi mes esame tam tikros bendruomenės nariai. Sakoma, kad bendruomenė – tai žmonių grupė, kurią sieja emociniai ryšiai ir bendrumo jausmas. Bendruomenė suprantama ir kaip geografinė teritorija su panašiomis politinėmis teisinėmis sistemomis, socialinio prasmingumo tam tikrų santykių, tradicijų struktūra bendroms problemoms spręsti bei siekti bendrų tikslų.

Bendruomenė buvo apdovanota

Ukrinų kaimo bendruomenė savo veiklomis, iniciatyvomis yra gerai žinoma ne tik Mažeikių rajone, bet ir už jo ribų. Ukrinai yra buvę Lietuvos mažąja kultūros sostine. Čia vyksta gražūs koncertai, vasaromis rengiamas bardų festivalis. O kur dar kraštotyrinė, pažintinė veikla – įvairios iniciatyvos, žygiai, į kuriuos stengiamasi įtraukti ir jaunimą.
Lapkričio pradžioje Raseinių rajone esančiame Paluksčio dvare vyko Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacijos „Nemunas“ metinė konferencija.
Šiame renginyje bendruomenės buvo įvertintos ir apdovanotos už vykdomas veiklas. Ukrinų kaimo bendruomenė gavo apdovanojimą už 2019 metais vykdytą aktyvią veiklą kultūros ir sporto srityse.

Džiaugiasi, kad veikla pastebėta

Ukrinų kaimo bendruomenė jau apie devynerius metus yra minėtos asociacijos narė. Per tą laikotarpį ukriniškiai ne kartą vyko į „Nemuno“ organizuotas sporto varžybas Naisiuose. Ne kartą iš jų parvežė medalių.
„Nors nebeturime rimtų sportinių komandų, tačiau sportui, sveikam ir aktyviam gyvenimui esame neabejingi. Noriai dalyvaujame „linksmesnėse“ varžybose, propaguojame šiaurietišką ėjimą, išsiruošiame ir į žygius po Ukrinų apylinkes. Be abejo, džiaugiamės, kad esame šios organizacijos nariai – veiklai turime didesnių galimybių, ir džiaugiamės, kad mūsų sportinė, meninė veikla yra pastebima ir įvertinama“, – kalbėjo Ukrinų bendruomenės pirmininkė Vilma Vžesniauskienė.

Surengė sporto šventę

Vienas iš pavyzdžių to, kad į viena įmanoma sujungti sportą, žinias, įvairaus amžiaus žmonių bendravimą, meilę gimtajam kraštui, – šeštadienį Ukrinų apylinkėse vykusi šventė. Vyresni ukriniškiai, vadovaujami Andriaus Dobrovolskio, šiame renginyje koncertavo. O norintys ir galintys pajudėti dalyvavo orientavimosi varžybose „Pažink Ukrinus“.

Orientacinių varžybų dalyviai finišavo prie velnio akmens. Nuotr. iš asmeninio archyvo

Ant žemėlapio buvo sužymėti punktai, kuriuos orientacininkai turėjo aplankyti. Pagrindinė sąlyga buvo tokia, kad visi komandos nariai turėjo nusifotografuoti asmenukę prie reikiamo objekto, o paskui nuotraukas sukelti į ukriniškių grupę socialiniame tinkle „Facebook“.
„Buvo smagu. Ir mums, vyresniems, teko pamiklinti kojas per arimus, per pievas, juk noras nepasiduoti yra toks azartiškas! Vis tik didžiausioji ir gražiausioji varžybų nugalėtojų taurė atiteko ne greičiausiai komandai. Ją įteikėme pagal amžiaus grupę mažesniųjų mergaičių komandai. Už tai, kad nepabūgo maršruto, kad išradingai nusifotografavo prie objektų ir nuotraukas įkėlė į Ukrinų grupę“, – pasakojo V. Vžesniauskienė.
Šį renginį drauge organizavo Ukrinų kultūros namų, bibliotekos darbuotojai, Ukrinų kaimo bendruomenė. Prizą įsteigė asociacija „Nemunas“, parėmė Žemės ūkio ministerija.

Vienija bendras tikslas

O kaip kyla tos įvairios idėjos surengti įvairius renginius, šventes, į kuriuos stengiamasi įtraukti ir kuo daugiau jaunų žmonių?
„Tiesiog esame savojo – Ukrinų krašto patriotai. Turime nemažai kultūros paveldo objektų, kuriuos, manau, privalomai turėtų žinoti visi kaimo gyventojai. Be to, mėgstame laisvalaikį leisti aktyviai“, – argumentus dėstė V. Vžesniauskienė.
Bendruomenės pirmininkė sakė, kad tai, ką pavyksta nuveikti, nėra jos vienos nuopelnas. Ukrinuose veikia kultūros namai, o juose – vaikų dienos centras. Yra biblioteka. Šių įstaigų darbuotojai nuoširdžiai dirba ne tik savo darbo laiku, bet laisvalaikiu dalyvauja bendruomenės veikloje. Ukriniškiai vaikai irgi yra aktyvūs, norintys veikti, nesėdėti užsidarę.
„Kaip sakoma, mes visi esame tarsi viename kamuolyje ir visi gražiai viena kryptimi riedame.
Visi dirbame tam pačiam kaimui – Ukrinams, stengiamės dėl tų pačių žmonių gerovės. Tai kai turi bendrą tikslą, randi ir sutarimą“, – įsitikinusi V. Vžesniauskienė.
Nida PUKELIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto